Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy miód i cynamon mogą pomóc w leczeniu trądziku?

Trądzik jest czymś więcej niż tylko problemem pielęgnacji skóry. Może być również bolesne, uporczywe i niewygodne dla osoby, która je rozwija.

Podczas gdy recepta i inne leki mogą działać, mogą również zawierać ostre składniki, które mogą wysuszyć otaczającą skórę. Ci, którzy szukają bardziej naturalnych środków lub czegoś, co głębiej oczyszczą skórę, mogą zamaskować aplikacje.

Jedna z takich masek, która podobno traktuje trądzik, jest zrobiona z miodu i cynamonu. Podczas tworzenia maski istnieje kilka rzeczy, o których należy pamiętać, leczenie może być bardzo kojące i działa dobrze jako środek czyszczący.

Korzyści

Miód to roztwór stworzony z cukru, głównie fruktozy i glukozy. Te cukry zawierają białka, aminokwasy, witaminy, minerały i enzymy.

trądzik

Przez stulecia ludzie stosowali miód jako lekarstwo. Związek był stosowany w leczeniu łupieżu, łuszczycy, oparzeń i grzybic. Miód jest również dodawany do wielu produktów do pielęgnacji skóry.

Głównym powodem używania miodu i cynamonu w leczeniu trądziku jest to, że może on pomóc zabić bakterie, które przyczyniają się do zapalnych porów.

W wielu czerwonych i zapalnych pryszczach znaleziono bakterię lub bakterie. Bakterie odżywiają się sebum, który jest woskowatą substancją, która może gromadzić się i zatyka pory, dodatkowo przyczyniając się do powstawania trądziku.

Miód ma kilka właściwości chemicznych, które pozwalają mu zabijać bakterie. Przykłady obejmują:

 • Wysokie stężenie cukru, które wywiera presję na komórki bakteryjne, co zmniejsza ich prawdopodobieństwo rozmnażania.
 • Kwasowe środowisko, w którym bakterie nie mogą łatwo rosnąć.
 • Złożony propolis, którego pszczoły używają do uszczelniania ula, ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Cynamon ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Zgodnie z artykułem cynamon może zabijać lub tłumić bakterie i mikroby.

Cynamon ma również właściwości ściągające. Środki ściągające pomagają zmniejszyć pory, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej równomierna.

Badania

Korzyści z używania miodu i cynamonu jako maski na twarz nie były tak naprawdę badane. Oba zostały oddzielnie zbadane, ale badania są mieszane, czy są skuteczne.

Miód i cynamon

W opublikowanym badaniu zbadano zastosowanie 90-procentowego medycznego miodu kanuka i 10% gliceryny (uzyskanego z miodem) po umyciu twarzy mydłem antybakteryjnym w porównaniu z myciem twarzy tym samym mydłem, ale bez nakładania miodu.

Naukowcy doszli do wniosku, że dodanie kombinacji miodu do schematu leczenia trądziku poprawiło tylko 4 z 53 pacjentów z trądzikiem.

Kolejna recenzja dotyczyła 70 artykułów na temat cynamonu i odkryła, że ​​cynamon ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, a także właściwości gojenia się ran. Naukowcy zasugerowali również, że cynamon może mieć właściwości przeciwstarzeniowe w skórze.

W opublikowanej recenzji stwierdzono, że miód zawiera enzymy, które wytwarzają nadtlenek wodoru, który ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Jednak nie wszystkie rodzaje miodu mają tę właściwość. Przykładem jest miód z Manuka. Jednak miód z Manuka nadal wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, ponieważ ma niski poziom pH i wysoką zawartość cukru.

Artykuł opublikowany w stwierdzeniu, że niektóre rodzaje miodu z Iranu miały tak samo aktywność przeciwdrobnoustrojową jak niektóre antybiotyki. Jednak autorzy badania wskazali, że miód nie był badany tak szeroko ze względu na jego zdolność do zabijania bakterii, które mają tendencję do rozkwitania w pryszczach.

Podobnie jak wiele naturalnych metod leczenia, miód i cynamon jako środek do pielęgnacji skóry nie był szeroko badany. Osoby, które widzą dermatologa w trądziku, powinny zawsze sprawdzić je przed użyciem maski cynamonowo-trądzikowej, aby upewnić się, że nie wpłynie to na stosowane obecnie terapie.

Jak zrobić maskę na twarz

Niektóre osoby, które zdecydują się na maskę na twarz z cynamonem i miodem, pozostawiają je na skórze przez 30 minut.

Inni będą używać maski jako „leczenia punktowego”, stosując ją jako pastę na pryszcze i trądzik. Dostępne opcje zależą od użytkownika, jego skóry i rodzaju skóry.

Osoby zamierzające wykonać maskę mogą wykonać następujące czynności:

 • Zbierz 2 łyżki miodu i wymieszaj je 1 łyżeczką cynamonu, aż utworzy się substancja przypominająca pastę.
 • Wykonaj test płatkowy na ręce. Nakładaj centymetrową porcję mieszaniny na tył dłoni. Użytkownik powinien odczekać co najmniej 10 minut, aby nie nastąpiło swędzenie, zaczerwienienie i obrzęk.
 • Nakładaj na skórę, albo na pojedyncze przebarwienia za pomocą czystego koniuszka palca lub bawełnianego wacika, albo na całą twarz.
 • Przemyć ciepłą wodą po pozostawieniu na noc lub spłukać 30 minut po nałożeniu. Ludzie powinni unikać używania nadmiernie ciepłej wody, ponieważ może ona wysychać na skórze.

Jednym z rozważań jest rodzaj miodu do wykorzystania. Miody lecznicze są dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Miody te zostały oczyszczone i na ogół nie zawierają dodatków. Często są to związki stosowane w produktach do pielęgnacji skóry.

Dwa przykłady leczniczych marek miodu to miód Manuka i miód Revamil.

Niektórzy ludzie wolą używać lokalnego miodu, którym jest miód produkowany przez hodowców pszczół miodnych na ich obszarze. Pomysł wykorzystania lokalnego miodu polega na tym, że ma związki, które mogą odeprzeć chorobę po spożyciu. Niektórzy ludzie będą jeść łyżki lokalnego miodu jako środek do zwalczania alergii.

Ryzyka

Miód jest często bezpieczny po nałożeniu na skórę. Możliwe jednak, że dana osoba może reagować alergicznie na miód. Przykłady alergicznych efektów ubocznych mogą obejmować pokrzywkę, swędzenie, obrzęk i świszczący oddech.

Cynamon może być również bardzo drażniący dla skóry. Z tego powodu ważne jest, aby zawsze stosować plaster testowy na ręce przed nałożeniem maski miodowo-cynamonowej na całą twarz.

Wskazówki

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, należy dążyć do tego, aby skóra była czysta, nawilżona i wolna od zatykających pory olejów i bakterii, nie przesuszając skóry.

Istnieje wiele naturalnych metod leczenia trądziku, które można stosować oprócz miodowo-cynamonowych masek. Przykłady obejmują:

olejek z drzewa herbacianego

 • Olejek z drzewa herbacianego: 5-procentowy roztwór olejku z drzewa herbacianego może pomóc w zabiciu bakterii powodujących trądzik
 • Ekstrakt z zielonej herbaty: stosowanie 2-procentowego roztworu balsamu z ekstraktu z zielonej herbaty może pomóc w łagodzeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku
 • Alfa-hydroksykwasy: te naturalne kwasy owocowe mogą pomóc w odblokowaniu porów i pobudzeniu wzrostu komórek skóry, ale mogą zwiększyć wrażliwość skóry

Plan leczenia trądziku może obejmować następujące kroki:

 • Mycie skóry dwa razy dziennie łagodnym mydłem myjącym i ciepłą wodą.
 • Stosowanie leczenia punktowego trądziku lub produktu do poszczególnych pryszczów. Osoby z dużą ilością przebarwień trądzikowych mogą chcieć zastosować balsam na całej twarzy.
 • Jeśli chcesz, nałóż na skórę bezolejowy środek nawilżający. W początkowych tygodniach leczenia zabiegi punktowe mogą być szczególnie wysuszone na skórze.
 • Nakładanie na skórę bezolejowego kremu przeciwsłonecznego.
 • Nakładanie maski oczyszczającej skórę, takiej jak maska ​​z miodem i cynamonem, raz lub dwa razy w tygodniu.

Wiele osób nie może kontrolować trądziku za pomocą produktów dostępnych bez recepty. W tym przypadku mogą potrzebować wizyty dermatologa na receptę na silniejsze leki, które mogą zwalczać trądzik.

Like this post? Please share to your friends: