Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy melatonina i alkohol mogą się mieszać?

Chociaż wiele osób przyjmuje naturalne suplementy snu, takie jak melatonina, są zawsze bezpieczne, ważne jest, aby każdy, kto zaczyna przyjmować suplement, dowiedział się o jego zastosowaniu, skuteczności i sposobie bezpiecznego przyjmowania.

Alkohol może powodować poważne komplikacje po zażyciu melatoniny, szczególnie w razie wypadku. Dodatkowo alkohol zaburza procesy snu, co może oznaczać, że melatonina traci swoją skuteczność.

W tym artykule przyjrzymy się interakcjom melatoniny i alkoholu. Badamy również te dwie substancje osobno, a także jak najlepiej wykorzystać melatoninę jako środek ułatwiający zasypianie.

Czy stosowanie melatoniny jest bezpieczne z alkoholem?

pigułki melatoniny

Picie alkoholu podczas przyjmowania melatoniny nie jest bezpieczne. Alkohol zakłóca skuteczność leków i suplementów, a melatonina nie jest wyjątkiem. Alkohol może osłabić lub wzmocnić działanie melatoniny.

Niektóre z największych problemów związanych z bezpieczeństwem przy spożywaniu alkoholu z melatoniną to:

 • senność
 • problemy z oddychaniem
 • omdlenie
 • zawroty głowy
 • ryzyko upadku

Osoba, która zażywała melatoninę i alkohol może mieć problemy z chodzeniem i prowadzeniem pojazdu. Te działania niepożądane mogą mieć potencjalnie niebezpieczne konsekwencje, ponieważ narażają osobę na ryzyko wypadków i utraty przytomności.

Kliknij tutaj, aby kupić suplementy do snu z melatoniną. Pamiętaj, że ten link prowadzi do strony zewnętrznej.

Powikłania mieszania melatoniny i alkoholu

Niektóre potencjalne skutki uboczne przyjmowania melatoniny i alkoholu razem lub blisko siebie mogą obejmować:

 • słaby sen
 • drażliwość
 • myślenie rozmyte
 • intensywne sny
 • zwiększony niepokój
 • zaczerwienienie twarzy
 • obrzęk stóp i dłoni
 • szybkie bicie serca

Funkcjonować

Alkohol i tabletki

Szyszynka ludzkiego ciała wytwarza melatoninę, aby pomóc organizmowi regulować czasy, kiedy dana osoba czuje się bardziej czujna i gdy dana osoba czuje się śpiąca.

Ciało jest wrażliwe na światło. W godzinach ciemności szyszynka produkuje więcej melatoniny, aby pomóc osobie odczuwać senność i przygotować się do pójścia spać. W ciągu dnia szyszynka przestaje wytwarzać melatoninę.

Dla osób, które cierpią na bezsenność lub mają problemy z zasypianiem, melatonina, która twierdzi, że pomaga zasnąć w sposób naturalny i potencjalnie pomaga w innych schorzeniach, jest powszechnie dostępna jako suplement poza rynkiem.

Posługiwać się

Ogólne zalecenia wskazują, że spożywanie 1-3 miligramów melatoniny na około 1 godzinę przed snem pomoże ciału w jak najlepszym wykorzystaniu suplementacji melatoniną. Ludzie powinni spodziewać się wyników w ciągu kilku dni od konsekwentnego stosowania melatoniny przed snem.

Chociaż nie ma znanych poważnych powikłań związanych z przyjmowaniem melatoniny jako takiej, drobne działania niepożądane mogą obejmować:

 • bóle głowy
 • zawroty głowy
 • skurcze żołądka
 • senność w dzień
 • niewielkie uczucia depresji
 • drażliwość

Melatonina jest dostępna w kilku postaciach. Jest on najczęściej stosowany jako tablet, ale jest również dostępny jako rozpuszczalna kapsułka, którą można umieścić pod językiem i jako herbatę.

Kiedy iść do lekarza

pacjenta, który jest strapiony ze swoim lekarzem

Osoba cierpiąca na przewlekłą bezsenność lub zaburzenia snu powinna umówić się na wizytę u swojego lekarza. Mogą istnieć przyczyny bezsenności, które lekarz może wykluczyć.

Jeśli inne przyczyny bezsenności zostały wykluczone, nadal dobrym pomysłem jest porozmawianie z lekarzem przed przyjęciem melatoniny jako suplementu. Lekarz będzie w stanie lepiej określić potencjalne skutki uboczne melatoniny i sposób, w jaki będzie reagował z innymi lekami stosowanymi przez daną osobę.

Unikaj alkoholu podczas przyjmowania melatoniny. Jeśli dana osoba przypadkowo zażywała melatoninę i alkohol, powinna zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpią problemy z oddychaniem lub zawroty głowy.

Wnioski

Nie jest bezpiecznie przyjmować melatoniny z alkoholem. Alkohol zakłóca ogólną skuteczność suplementu. Zarówno melatonina, jak i alkohol są środkami uspokajającymi, więc istnieje zwiększone ryzyko wypadków lub nadmiernej sedacji.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: