Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy losowe erekcje są normalne?

Mężczyźni często doświadczają erekcji, czasami nazywanych bonerami, bez fizycznej i psychologicznej stymulacji. Choć zwykle nie jest to powodem do niepokoju, może wydawać się kłopotliwe.

Przypadkowe erekcje są normalne u młodzieży i dorosłych, zwłaszcza gdy budzą się. Mogą być odpowiedzialne fluktuacje testosteronu.

W tym artykule badamy przyczyny i postępowanie z przypadkowymi erekcjami, a także związek z zaburzeniami erekcji (ED).

Co jest normalne?

Człowiek z przypadkową erekcją na zewnątrz obejmujące jego krocze z rękami.

Erekcja zwykle ma miejsce, gdy osoba staje się seksualnie pobudzona. Przypadkowa erekcja odnosi się do tej, która pojawia się „znikąd”, bez żadnej stymulacji seksualnej.

Najczęściej występują u młodzieży i młodych dorosłych, ale mężczyźni w każdym wieku mogą doświadczać przypadkowych erekcji. Jest to całkowicie normalne i może wskazywać na zdrowe funkcjonowanie seksualne.

Budzenie się do losowej erekcji jest szczególnie częste. Nazywa się to nocnym obumiecie prącia.

Jednakże, jeśli dana osoba ma przypadkowe erekcje, ale często nie jest w stanie wyprodukować lub utrzymać wzwodu po podnieceniu seksualnym, może to być oznaką zaburzeń erekcji.

Przyczyny

Erekcja jest często wyzwalana, gdy osoba zostaje pobudzona przez myślenie, widzenie lub odczuwanie czegoś lub kogoś, kto jest seksualnie ekscytujący.

Mózg wysyła sygnały, które poszerzają tętnice połączone z prąciem, pozwalając na wniknięcie większej ilości krwi. Żyły, które zwykle przenoszą tę krew z powrotem do reszty ciała kurczy się. Powoduje to obrzęk i usztywnienie penisa, tworząc erekcję.

Erekcje, które występują bez stymulacji seksualnej, mogą mieć kilka przyczyn.

Nocne obrzmienie prącia, które jest czasami nazywane porannym drewnem, może być spowodowane przez zmiany hormonalne w nocy lub fizyczną stymulację od kontaktu z prześcieradłami.

Zdrowy męski typowo doświadcza od 3 do 5 erekcji podczas snu, każdy trwający od 25 do 35 minut.

Poziom hormonów również podlega zmianom w ciągu dnia, szczególnie testosteronu, co może powodować przypadkowe erekcje.

W 2006 r. Przegląd badań wykazał, że testosteron jest niezbędny w tworzeniu erekcji. Dziesięć lat później osobna recenzja sugerowała również, że hormon ten odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu seksualnym.

Jednak zaangażowanie testosteronu w przypadkowych erekcji pozostaje niejasne.

Przypadkowe erekcje i zaburzenia erekcji

Człowiek z ED siedzi na skraju łóżka z głową w ręce.

To normalne, że czasami okazuje się, że nie jest w stanie wytworzyć lub utrzymać erekcję podczas stymulacji seksualnej. Może to być spowodowane zmęczeniem lub spożyciem alkoholu. Lub może nie być wyraźnego powodu.

Jeśli jednak zaczyna się to często zdarzać, może oznaczać ED.

Fizyczne i psychologiczne czynniki powodują zaburzenia wzwodu, a rozpoznanie, które są odpowiedzialne, może pomóc w ustaleniu najlepszego leczenia.

Jeśli ktoś doświadcza przypadkowych erekcji i częstej niezdolności do wytworzenia i utrzymania erekcji po stymulacji, stan ten jest prawdopodobnie spowodowany czynnikami psychologicznymi.

Fizyczne przyczyny mogą obejmować problemy z nerwami lub przepływem krwi, a leki, takie jak syldenafil (Viagra), mogą pomóc w zwiększeniu przepływu krwi do penisa. Jednak przypadkowe erekcje są możliwym efektem ubocznym tych leków.

Zarządzanie

Losowe erekcje mogą być trudne do uniknięcia, ponieważ występują nieoczekiwanie. Może to prowadzić do zakłopotania.

Wskazówki do zarządzania przypadkowymi erekcjami obejmują:

  • Ukrywanie erekcji. Siedząc za biurkiem, używając torby lub innego przedmiotu jako tarczy lub zmieniając strukturę spodni, możesz pomóc w ukryciu erekcji.
  • Skupienie. Może być możliwe zmniejszenie erekcji poprzez przekierowanie uwagi. Niektórzy mogą uznać za pomocne wykonanie zadania umysłowego, na przykład rozwiązywanie prostych problemów matematycznych.
  • Unikaj dalszej stymulacji erekcji. Jeśli erekcja jest dodatkowo stymulowana ruchem lub ubraniem, może upłynąć więcej czasu, zanim zniknie.
  • Robi się zimno. Wyjście na zewnątrz przy zimnej pogodzie lub wzięciu zimnego prysznica może pomóc, jeśli to możliwe.

Perspektywy

Przypadkowe erekcje są częstym doświadczeniem dla mężczyzn w każdym wieku. Nie są szkodliwe i zwykle nie wskazują na podstawowy stan zdrowia.

Jeśli jednak przypadkowe erekcje staną się kłopotliwe lub wystąpią inne objawy, należy zasięgnąć porady lekarza. Osoba, która podejrzewa ED, powinna również porozmawiać z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: