Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy kawa redukuje apetyt?

Miliony z nas nie mogą rozpocząć dnia bez naszej kawy. Czy to takie złe? Według kilku badań, zwykła kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby psychiczne, wiele nowotworów i ogólną śmiertelność. Jednak żadne badania naukowe nie sprawdziły, czy kawa może wpływać na apetyt.

Matt Schubert, Ph.D. kandydat i profesor nadzwyczajny Ben Desbrow, obaj z Centrum ds. Innowacji w Praktyce Zdrowotnej, Uniwersytet Griffith w Australii, postanowili ustalić, jaki wpływ może mieć kawa na apetyt.

To pytanie zadał doktorant Matt Schubert i profesor nadzwyczajny Ben Desbrow z Griffith University Centre for Health Practice Innovation.

Schubert powiedział:

„Anegdotycznie po spożyciu kawy ludzie czują się mniej głodni, a niektórzy ludzie wolą kawę zamiast śniadania.

Jednak, gdy obserwujesz, co ludzie łączą ze swoimi kawami w kawiarni, widzisz spożycie wysokotłuszczowych, słodkich pokarmów. Chcemy zbadać, czy istnieje wpływ kawy na preferencje żywieniowe i jakie mogą być tego konsekwencje dla kontroli masy ciała. „
Naukowcy prowadzą obecnie cztery próby. Niektórzy uczestnicy otrzymują dwa napoje kawowe – jeden podczas śniadania i pozostałe dwie godziny później, podczas gdy reszta ma poranki wolne od kawy lub tylko samą kofeinę.

Badacze monitorują wolontariuszy od śniadania do pory obiadowej (od 4 do 5 godzin) i regularnie oceniają swoje postrzeganie sytości (pełności), głodu i pragnień dla niektórych produktów spożywczych w celu zbadania reakcji na apetyt.

Mała filiżanka kawy
Wydaje się, że kawa zmniejsza apetyt. Chcąc podkreślić, że badania trwają nadal, Schubert wyjaśnia, że ​​zespół do tej pory zaobserwował mniejszy głód i większe poczucie pełności wśród osób mających dwie kawy. „Trend, którego nie obserwujemy w przypadku kawy bezkofeinowej lub samej kofeiny dla niektórych osób Może to mieć znaczenie dla kontroli masy ciała, ponieważ zmniejszenie apetytu może pomóc w ograniczeniu przyjmowania pokarmu.”

Jeżeli dana osoba zużywa mniej energii podczas utrzymywania lub zwiększania wydatków na energię poprzez aktywność fizyczną, może to być wykorzystane jako strategia pomagająca ludziom utrzymać pożądaną masę ciała, uważają naukowcy.

Schubert i Desbrow obecnie rekrutują uczestników do trwających badań. Szukają zdrowych, niepalących w wieku od 18 do 45 lat bez chorób przewlekłych i specjalnych diet.

Kawa może pomóc ci żyć dłużej

Naukowcy z Akademii Medycznej Uniwersytetu w Atenach uważają, że kawa poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego i zwiększa długowieczność – dokładna jest gotowana grecka kawa. Ich odkrycia, opublikowane w Medycynie Naczyniowej (wydanie z marca 2013 r.), Oparte były na spostrzeżeniach dokonanych wśród mieszkańców greckiej wyspy Ikaria. Ikarianie twierdzą, że mają najdłuższy okres życia na świecie.

Zbyt dużo kawy może sprawić, że usłyszysz rzeczy, których nie ma – zespół z La Trobe University w Australii, w książce „Osobowości i różnice indywidualne” (wydanie z czerwca 2011 r.), Że zbyt dużo kawy może wywołać halucynacje słuchowe.

Profesor Simon Crowe i jego współpracownicy losowo wytypowali 92 ochotników do stanu wysokiego lub niskiego stresu oraz wysokiego lub niskiego stanu kofeiny. Następnie usłyszeli biały szum i zostali poproszeni o zgłoszenie, kiedy usłyszeli piosenkę „Białe Święta”. Ludzie słyszą biały szum jako rozmytym dźwiękiem, zawiera on każdą częstotliwość w zakresie ludzkiej częstotliwości.

Znacznie wyższy odsetek uczestników z wysokim poziomem kofeiny lub wysokim stresem zgłosił słuchanie piosenki White Christmas – mimo że nigdy nie było grane.

Profesor Crowe powiedział: „Istnieje związek pomiędzy wysokim poziomem stresu i psychozą, a kofeina okazała się skorelowana ze skłonnością do halucynacji, a połączenie kofeiny i stresu wpływa na prawdopodobieństwo wystąpienia objawów podobnych do psychozy”.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: