Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Acne Glossary – 40 terminów często używanych podczas mówienia \ pisania o trądziku

Trądzik: ogólny termin na zatkane pory skóry, który obejmuje zaskórniki i zaskórniki, a także poważne rodzaje, takie jak cysty lub guzki, zwykle występujące na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach i barkach.

Trądzik pospolity: medyczny termin na trądzik pospolity, który objawia się jako zaskórniki, zaskórniki, grudki i krosty.

Androgeny: Hormony, które pobudzają gruczoły łojowe do wytwarzania większej ilości sebum.

Antybiotyk: lek stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie i inne mikroorganizmy.

Bakterie: drobnoustroje jednokomórkowe, które mogą istnieć jako niezależne (wolno żyjące) organizmy lub pasożyty (w zależności od innego organizmu na całe życie).

Wąs: powszechny termin dla otwartego komedo, niezapalny trądzik.

Krew: czerwony płyn zawierający białe i czerwone krwinki, płytki krwi, białka i inne pierwiastki transportowane w organizmie przez układ krwionośny

Peelingi chemiczne: (zwane również peelingami kwasowymi): rodzaj kwasu organicznego, najczęściej kwasu glikolowego, salicylowego lub mlekowego, nakładany na skórę, aby gładsza warstwa mogła się powierzchniowo. Bezbolesna procedura, jeśli zostanie prawidłowo zastosowana.

Zamknięte comedo: Whitehead; niezapalny komedo z białym środkiem.

Comedo (liczba mnoga: zaskórniki): zmiana trądzikowa, korek keratyny i łoju w poszerzonym otworze mieszków włosowych.

Cysty: głębokie, bolesne, wypełnione ropą zmiany, które mogą powodować blizny.

Dermabrazja: procedura chirurgiczna polegająca na kontrolowanym ścieraniu (zużyciu) górnych warstw skóry papierem ściernym lub innymi środkami mechanicznymi w celu odłączenia porów. Sprawia, że ​​blizny potrądzikowe stają się gładsze i mniej widoczne.

Złuszczanie (skóra): mechaniczne lub chemiczne metody odrywania górnej warstwy skóry na poziomie mikroskopowym w celu odblokowania zatkanych porów

Mieszek włosowy: małe wgłębienie w skórze, z którego wyrastają włosy i do których otwierają się gruczoły łojowe. Pęcherzyk jest wyłożony komórkami pochodzącymi z naskórkowej (zewnętrznej) warstwy skóry.

Leczenie hormonalne: u kobiet, w których testy krwi wykazują nieprawidłowo wysoki poziom androgenów, trądzik można leczyć za pomocą złożonej estrogenowo / progestagenowej tabletki antykoncepcyjnej w celu skorygowania nierównowagi hormonalnej.

Hormon: substancja chemiczna wytwarzana w organizmie, która kontroluje i reguluje aktywność niektórych komórek lub narządów.

Infekcja: Inwazja organizmu przez pasożytniczy organizm. Osoba z infekcją ma inny organizm („zarodek”) rosnący w nim, czerpiąc z niej pokarm.

Zapalenie: Naturalny sposób, w jaki organizm reaguje na infekcje lub inne urazy, często wskazywane przez zaczerwienienie, ciepło, obrzęk i ból.

Izotretynoina: leki ogólnoustrojowe do leczenia trądziku obejmujące poważne lub długotrwałe przypadki. Kobiety w wieku rozrodczym powinny szczególnie uważać na ten lek ze względu na potencjalne wady wrodzone.

Uszkodzenie: Fizyczna zmiana w tkance ciała spowodowana chorobą lub urazem. W związku z tym zmiany trądzikowe są fizyczną zmianą w skórze spowodowaną zakażeniem mieszków łojowych.

Guzki: Torbiele z dużą ilością ropy lub zawartości bakterii. Ta forma trądziku jest zwykle bolesna i rozciąga się głębiej w warstwy skóry.

Open Comedo (zaskórnik): niezapalny komedo z mocno zapakowaną zawartością i ciemną końcówką.

Papule: Małe, jędrne i czerwonawe zmiany, które pojawiają się na powierzchni skóry. Mogą, ale nie muszą się zarazić.

Pryszcze: małe grudki lub krosty.

Recepta: Polecenie lekarza dotyczące przygotowania i podawania leku lub urządzenia dla pacjenta.

Propionibacterium acnes (P. acnes): Naturalny rezydent na ludzkiej skórze, P. acnes będzie żywić się i namnażać się w zatkanych mieszków włosowych, w których uwięziony jest sebum.

Dojrzewanie: czas życia, kiedy dziecko rozpoczyna proces dojrzewania fizycznego w kierunku dorosłości. Początek choroby występuje zwykle u nastolatków i towarzyszy mu duży wzrost produkcji hormonów.

Pustule: Zapalny komedo, który przypomina białą głowę i otoczony jest pierścieniem zaczerwienienia

Wysypka: Zerwanie (erupcja) skóry.

Trądzik różowaty (ro-ZAY-she-ah): Czasami nazywany „trądzikiem dorosłych”, ponieważ występuje głównie u osób dorosłych. Zaburzenie charakteryzuje się zaczerwienieniem, pryszczami i, w zaawansowanych stadiach, zagęszczeniem skóry. Ludzie, którzy łatwo się rumienią lub rumienią, są narażeni na duże ryzyko wystąpienia trądziku różowatego.

Gruczoł łojowy: normalny gruczoł skóry, który opróżnia wydzielinę oleistą zwaną sebum do mieszków włosowych w pobliżu powierzchni skóry. Kaszaki są przyczepione do mieszków włosowych i znajdują się głównie na twarzy, szyi, plecach i klatce piersiowej.

Sebum: oleiste wydzielanie gruczołu łojowego, które pomaga zachować elastyczność włosów i skóry.

Skóra: Skóra jest zewnętrzną powłoką ciała i największym narządem. Chroni nas przed ciepłem i światłem, obrażeniami, infekcjami i reguluje temperaturę ciała.

Tetracyklina: Antybiotyki okazały się skuteczne w walce z wyjątkowo dużą różnorodnością organizmów.

Terapia: leczenie niepełnosprawności lub choroby.

Tematyczne: odnoszące się do określonego obszaru powierzchni. Miejscowe lekarstwo nakłada się na określony obszar skóry i ma wpływ tylko na obszar, na który jest stosowany, z wyjątkiem przypadków, gdy jest on wchłaniany do krwioobiegu.

Whitehead: zmiany trądzikowe powstające, gdy oleje i komórki skóry blokują otwarcie mieszków włosowych, zwane także zamkniętymi komedo. Wspólne określenie tego, co jest medycznie nazywane zamkniętym.

Napisane przez – Jeremy Langart
www.acneskinguide.com – Zasoby zdrowotne poświęcone dostarczaniu faktycznych informacji i oczyszczaniu mitów dotyczących leczenia trądziku i trądziku.

Like this post? Please share to your friends: