Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

15 prostych środków na ból ucha

Chociaż ból ucha może być denerwujący, nie jest to zwykle oznaką poważnego problemu zdrowotnego.

Środki domowe przy użyciu naturalnych składników mogą przynieść ulgę. Nie ma jednak dowodów naukowych na ich użyteczność w porównaniu z lekami dostępnymi bez recepty.

W tym artykule przedstawimy piętnaście prostych metod, które można wypróbować.

Jeśli ból ucha trwa dłużej niż 24-48 godzin, najlepiej skontaktować się z lekarzem. Mogą sprawdzić, czy istnieje podstawowy problem, który powoduje ból.

15 remediów na ból ucha

Nawet jeśli ból ucha jest częścią większego problemu, możliwe jest zmniejszenie bólu zarówno metodami naturalnymi, jak i medycznymi. Oto 15 sposobów na zmniejszenie bólu ucha.

1. Pakiet lodowy

kobieta trzyma lodu do ucha

Trzymanie pakietu lodu lub zimnej, wilgotnej myjki na uszy przez 20 minut może pomóc w uśmierzaniu bólu ucha i zmniejszyć potencjalne stany zapalne, które go powodują.

2. Czosnek

Czosnek jest naturalnym lekarstwem na bóle ucha, używanym od tysięcy lat. Uważa się, że allicyna, związek w czosnku, jest pomocny w zwalczaniu zakażeń bakteryjnych, które mogą powodować ból ucha.

Jedzenie surowego czosnku mówi, że pomaga zmniejszyć ból ucha. Jednak czosnek może wpływać na antybiotyki, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed zażyciem.

3. Poduszka grzewcza

Poduszka grzewcza lub gorąca szmatka trzymana przy uchu przez 20 minut może być pomocna w tymczasowym uśmierzaniu bólu. Podczas gdy niskie temperatury mogą pomóc w odstresowaniu i złagodzić stan zapalny, poduszka rozgrzewająca może rozluźnić mięśnie i poprawić przepływ krwi.

4. Krople do uszu

Środki zaradcze dostępne bez recepty (OTC) mogą być skuteczne dla niektórych osób, szczególnie tych, które próbowały naturalnych metod. Wiele leków OTC nie powinno być stosowane przez ludzi, u których pękła błona bębenkowa lub którzy mieli założone chirurgicznie rurki w przeszłości.

Niektóre osoby mogą również potrzebować skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że wybrane przez nich lekarstwo nie będzie kolidować z obecnie przepisywanymi lekami.

5. Środki przeciwbólowe

Środki przeciwbólowe takie jak ibuprofen lub inne NLPZ mogą pomóc w opanowaniu bólu spowodowanego bólem ucha. Leki te nie powinny jednak służyć do maskowania bólu, szczególnie jeśli ból ucha jest związany z podstawowym stanem.

6. Spać w pozycji pionowej

Często zaleca się spanie w pozycji pionowej w celu zmniejszenia narastania ciśnienia w uchu.

7. Żuć gumę

guma do żucia może pomóc

Jeśli ból ucha pojawi się w trakcie lub po podróży samolotem lub w ruchu na wyższe wzniesienia, guma do żucia może pomóc „zepchnąć” uszy i zmniejszyć nacisk.

8. Rozproszenie

Jedną z najlepszych metod zmniejszania uczucia bólu, szczególnie u dzieci, jest odwracanie uwagi od bólu ucha. Gry, telewizja lub ćwiczenia pomagają zmniejszyć uwagę na ból ucha.

9. Chiropraktyka

Jednym ze środków zaradczych dla ucha jest chiropraktyka, alternatywne podejście do zdrowia. Chiropraktyka ma na celu zmniejszenie bólu i innych schorzeń poprzez pracę z mięśniami i kośćmi. Uważa się, że ból ucha może być spowodowany przez niewspółosiowość kości górnej szyi. Kręgarz może być pomocny w przywracaniu kości „w linii”, co pomaga zmniejszyć ból ucha.

10. Olej z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest wykorzystywany na wiele sposobów. Kilka ciepłych kropli w uchu dziennie może złagodzić ból ucha. Jednak przed użyciem w uchu ważne jest wykonanie testu skórnego w celu sprawdzenia alergii. Olejek z drzewa herbacianego należy rozcieńczyć w oliwie z oliwek, oleju ze słodkich migdałów lub innym oleju przewoźnika, zwykle 3 do 5 kropli na 1 uncję oleju.

Drzewo herbaciane ma właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.

11. Oliwa z oliwek

Ta metoda jest stara, ale brakuje jej poparcia dowodami naukowymi. Jednak American Academy of Pediatrics twierdzi, że dodanie kilku kropel ocieplonej oliwy z oliwek jest bezpieczne i może być umiarkowanie skuteczne.

12. Ćwiczenia na szyi

Czasami ból ucha może być spowodowany napięciem mięśni wokół kanału słuchowego, wywierając nacisk na okolicę. W takim przypadku niektóre proste ćwiczenia na szyi mogą złagodzić dyskomfort.

Na przykład powoli obracaj szyją i głową, i podnieś ramiona w górę w kierunku uszu; powtarzaj przez cały dzień.

13. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest od dawna wykorzystywany jako naturalny środek na ból ucha.

Włóż 5-10 kropli, a następnie połóż się na boku na około 10 minut, z bolesnym uchem skierowanym do góry. Następnie spuść nad zlewem i spłucz zimną wodą. Nie bój się pęcherzyków, może to pomóc w usunięciu woskowiny z kanału.

14. Imbir

Uważa się, że imbir ma naturalne właściwości przeciwzapalne. Stosowanie soku imbirowego (rozdrobnionego imbiru w rozgrzanej oliwie z oliwek i wytłaczanie) wokół zewnętrznego kanału słuchowego może złagodzić ból. Imbir ma właściwości przeciwzapalne.

Nie wkładaj imbiru bezpośrednio do ucha.

15. Suszarka do włosów

Po kąpieli ustaw suszarkę do włosów na małą temperaturę i trzymaj ją w pewnej odległości od ucha. Kontynuuj przez nie więcej niż 5 minut. Uważaj, aby nie spalić ucha.

Jeśli ból ucha utrzymuje się przez ponad 24-48 godzin, ważne jest, aby uzyskać poradę medyczną.

Like this post? Please share to your friends: