Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Naturalne środki na reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, która znacznie obniża jakość życia danej osoby i może powodować niepełnosprawność i przedwczesną śmierć.

Dotyczy około 1,5 miliona osób w Stanach Zjednoczonych, a więcej kobiet niż mężczyzn.

Aby zrozumieć naturalne środki na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), ważne jest, aby wiedzieć, czym jest choroba, co ją powoduje i jakie naturalne środki mogą pomóc.

Leczenie

Celem każdego leczenia RA jest:

reumatoidalne artretyczne ręce trzymające kubek

  • Edukuj ludzi o chorobie
  • Zmniejsz ból i obrzęk
  • Pomóż ludziom pozostać aktywnymi i poczuć się lepiej
  • Powolne uszkodzenie stawów

Zabiegi mogą być medyczne lub niemedyczne i często są stosowane łącznie.

Ponieważ RA jest postępującą chorobą, która pogarsza się bez interwencji, leczenie wydaje się agresywne.

Leki przeciwreumatyczne modyfikujące chorobę (DMARD) są często przepisywane w ciągu 3 miesięcy od rozpoznania, aby zmniejszyć aktywność choroby i zapobiec deformacji stawów.

Osoby z RZS powinny współpracować ze specjalistami w celu omówienia leczenia medycznego i porozmawiać o innych środkach zaradczych, które mogą zmniejszyć dyskomfort i poprawić mobilność i jakość życia.

Naturalne środki lecznicze

Zgodnie z klinicznymi wskazówkami, fizjoterapia może pomóc osobom z RZS.

Fizjoterapia może obejmować rozciąganie, ćwiczenia, ciepło i zimno oraz zrównoważony odpoczynek.

Rozciąganie

Rozciąganie mięśni otaczających dotknięte stawy może ulżyć od objawów RA.

Badanie opublikowane, aby stwierdzić, że proste ćwiczenia rozciągające i wzmacniające na rękach mogą przynieść ulgę pacjentom z RZS.

Wyniki sugerują, że program rozciągania i wzmacniania w celu złagodzenia objawów w dłoniach i nadgarstkach może być skutecznym uzupełnieniem konwencjonalnych metod opieki.

Osoby z RZS powinny porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeutą przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu rozciągania, aby upewnić się, że nie będzie on stawiał stawów pod nadmiernym stresem.

Ćwiczenie

Oprócz rozciągania może pomóc pomocny program ćwiczeń. Dynamiczne czynności o niskim natężeniu ruchu, takie jak pływanie lub jazda na rowerze, mogą wzmocnić mięśnie wokół dotkniętych stawów, zmniejszyć wpływ na stawy i spowolnić postęp RA.

Ciepło i zimno

Istnieją sprzeczne dowody medyczne dotyczące wpływu stosowania ciepła lub chłodu na obszary dotknięte RZS. Jednak niektórzy ludzie mogą znaleźć chwilową ulgę poprzez ogrzewanie lub chłodzenie obolałych obszarów ciała.

W domu, paczki cieplne lub okłady z lodu mogą zapewnić ulgę bolącym nadgarstkom i stopom. Ciepło i zimne spraye mogą być również używane do dostarczania ciepła lub chłodu do głębokiego poziomu tkanki bez zmiany temperatury skóry zbyt wiele.

Zrównoważony odpoczynek

Odpoczynek jest ważnym leczeniem dla bolesnych stawów, ale musi być zrównoważony wysiłkiem fizycznym, ponieważ zbyt długi odpoczynek może pogorszyć bolące stawy.

Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem i fizjoterapeutą, aby zapewnić równowagę pomiędzy okresami odpoczynku a wzmacnianiem ćwiczeń.

Dieta

Ponieważ zapalenie jest jednym z głównych objawów RZS, dieta przeciwzapalna może pomóc w zmniejszeniu objawów.

Owoce i warzywa

W opublikowanym badaniu wzięło udział 600 uczestników, którzy stosowali dietę roślinną bogatą w świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona.

Naukowcy odkryli, że większość uczestników miała redukcję określonego białka, o którym wiadomo, że jest aktywny w wywoływaniu stanu zapalnego.

Ludzie, którzy stosowali tę dietę przeciwzapalną wegańską, wydawali się mieć znacznie zmniejszone ogólnoustrojowe zapalenie.

Osoby z RZS powinny rozważyć stosowanie zdrowej diety przeciwzapalnej w celu zmniejszenia bólu i poprawy ogólnego samopoczucia.

Suplementy

Konkretne suplementy mogą pomóc w promowaniu zdrowego stylu życia. Olej rybny z ryb zimnowodnych, takich jak łosoś, makrela, tuńczyk, dorsz i śledź zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 są przeciwzapalne i blokują receptory zapalne w organizmie. Mogą one pomóc, ponieważ RA jest chorobą zapalną.

Metaanaliza opublikowana w zbiorczych badaniach dotyczących oleju z ryb i RA. Ich odkrycia wskazują, że ludzie, którzy przez długi czas stosowali olej rybny i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), mieli mniejszą czułość w stawach. Naukowcy doszli do wniosku, że olej z ryb może być korzystny jako terapia uzupełniająca dla osób z RZS.

Kliknij tutaj, aby kupić produkty z oleju z ryb. Pamiętaj, że ten link przeniesie Cię do witryny zewnętrznej.

Boswellia, czyli kadzidło, to kolejny potężny suplement przeciwzapalny, który może pomóc złagodzić objawy RA.

Kurkuma pokazuje, że jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. W opublikowanym badaniu naukowcy odkryli, że specyficzny ekstrakt z kurkumy zmniejsza zapalenie stawów u ludzi z zapaleniem stawów.

Zwiększenie spożycia kurkumy poprzez dodanie przyprawy do żywności może pomóc bez wywoływania jakichkolwiek skutków ubocznych. Suplementy kurkumowe należy stosować ostrożnie. Osoby, które również stosują leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna, powinny unikać kurkumy.

Niedawne badania opublikowane w czasopiśmie wykazały, że leczenie pacjentów specyficznym probiotykiem, 01, poprawiło zarówno aktywność choroby, jak i stan zapalny u pacjentów z RZS.

Jeśli dalsze badania potwierdzą te wyniki, probiotyki mogą stać się częścią leczenia RA. Zamiast stosować suplementy, osoby z RZS mogą uzyskać wszystkie potrzebne probiotyki z pokarmów, takich jak jogurt, marynaty i ser.

Niektóre suplementy mogą pomóc w RA, ale ważne jest, aby przedyskutować je z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek, ponieważ mogą mieć niepożądane skutki uboczne. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje ziół i suplementów. W rezultacie dawki suplementów mogą być nieregularne; niektóre mogą być wysokie, a inne niskie. Zdarzają się również przypadki, w których zioła były skażone.

Zmiany stylu życia

Zmniejszenie stresu na ciele i umyśle może pomóc ludziom z RZS.

Regularna medytacja uważna, Tai Chi, joga i qi gong to delikatne sposoby na przywrócenie równowagi i relaksu zarówno ciału, jak i umysłowi.

Przegląd

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą ogólnoustrojową, w której układ odpornościowy atakuje własne tkanki ciała pacjenta.

trzy generacje

Objawy najczęściej pojawiają się w stawach, w których RZS powoduje stan zapalny i powoduje gęstnienie wyściółki stawów. Może również wpływać na inne części, takie jak płuca.

Niezaznaczone to zapalenie może uszkodzić chrząstkę i kości. Wczesna diagnoza i leczenie mogą pomóc.

Najczęściej dotkniętymi stawami są małe stawy w dłoniach oraz stopy, chociaż można na nie wpływać również na inne stawy, zwykle dotyczy to zarówno dłoni, jak i stóp.

Przyczyny i objawy

Dokładna przyczyna RA nie jest znana, ale wydaje się, że obejmuje czynniki genetyczne, środowiskowe i hormonalne.

Objawy często rozpoczynają się w wieku średnim i są częstsze u osób starszych. Obejmują one stan zapalny, sztywność, ból i obrzęk wokół dotkniętych obszarów. Zmęczenie i utrata masy ciała może również wystąpić z powodu stanu zapalnego w organizmie jako całości.

Objawy różnią się w zależności od osoby i mogą pojawić się z czasem. Nieleczony, RA ma tendencję do uszkadzania stawów tam, gdzie występuje stan zapalny.

Kiedy iść do lekarza

Zawsze ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia, w tym naturalnych środków. Jeśli dana osoba chce używać ziół i suplementów w ramach leczenia, powinna omówić to z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ FDA nie reguluje ziół i suplementów.

Jeśli stan zapalny lub inne objawy pogorszą się, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Każdy, kto został zdiagnozowany z RA powinien dowiedzieć się o możliwościach i dokonać odpowiednich zmian w stylu życia, aby wspierać zdrową przyszłość i zmniejszyć ból w miarę możliwości.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: