Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Moczenie stopy Listerine: Czy to działa?

Obietnice, że nasiąknięcie stopy Listerine pozostawi suche, pęknięte stopy odmłodzone i gładkie pokonują Pinterest. Ale czy moczenie Listerine będzie działało?

Listerine nie będzie leczyć żadnej choroby podstawowej, ale może sprawić, że stopy staną się gładkie i odmłodzone. W tym artykule zastanawiamy się, jakie korzyści może przynieść korzystanie z tej marki płynów do płukania ust, aby moczyć stopy.

Listerine foot soak: Co obiecują zwolennicy

Butelka Listerine

Sucha, popękana skóra na stopach może być niemożliwa do wyeliminowania. Nawilżacze pomagają niewiele, a chodzenie po suchej skórze może pogorszyć sytuację.

Anegdotycznie podstawową korzyścią kąpieli w kąpieli listerynowej jest pozbycie się suchej, popękanej skóry raz na zawsze.

Niektóre witryny obiecują również, że Listerine:

 • wyeliminować grzyb stóp
 • pomoc w problemach stóp związanych z cukrzycą
 • zapobiegać modzelom

Czy działa nasączenie stopki Listerine?

Skóra naturalnie z czasem zrzuca warstwę zewnętrzną. Jednak sucha skóra ma tendencję do utknięcia, ześlizgując się wolniej. Kiedy to nastąpi, obszary stóp mogą stać się suche i popękane.

Ponieważ skóra jest często najbardziej sucha w miejscach, gdzie występuje duże tarcie od butów i chodzenia, sucha skóra jest czasami nakładana na modzele. Może to spowodować wyjątkowo brzydki wygląd. W skrajnych przypadkach może nawet powodować niewygodne noszenie obuwia, ponieważ buty ocierają suchą skórę i modzele.

Kwas salicylowy jest złuszczaczem chemicznym występującym w wielu lekach przeciwtrądzikowych i przeciwstarzeniowych. Pomaga skórze szybciej ześlizgnąć się z zewnętrznej warstwy, zmniejszając w ten sposób nagromadzenie suchej skóry i rozwiązując problemy, takie jak pryszcze i zaskórniki.

Salicylan metylu zawarty w markowej płukance do ust Listerine jest chemicznie podobny. Jako taki ma podobne właściwości złuszczające.

Chociaż nie przeprowadzono żadnych badań naukowych dotyczących Listerine jako złuszczającego, anegdotyczne dowody z blogów i innych źródeł internetowych sugerują, że użytkownicy mają dobre wyniki. Ludzie zgłaszają kilka negatywnych skutków ubocznych.

Dla osób walczących z chroniczną suchą, łuszczącą się, stwardniałą skórą stóp, Listerine może być dobrym rozwiązaniem. Może zaoferować lepszą i skuteczniejszą alternatywę dla:

 • nawilżające
 • pumeks
 • inne złuszczające

Listerine jest przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, która zazwyczaj ma znacznie bardziej wrażliwą skórę niż stopy. Tak więc, chociaż nie ma żadnych badań bezpośrednio oceniających, czy można go bezpiecznie używać jako peelingu stóp, nie ma powodu sądzić, że jest to niebezpieczne.

Osoby, które mogą bezpiecznie używać Listerine w jamie ustnej bez reakcji alergicznej lub innej, powinny również mieć możliwość używania jej na nogach.

Inne korzyści z Listerine

Istnieją inne potencjalne korzyści wynikające z używania Listerine jako środka do namaczania stóp lub szorowania, które są tutaj badane.

Zapobieganie infekcjom

Listerine to naturalny środek dezynfekujący. Nie jest przeznaczony do leczenia infekcji, ale może pomóc w zapobieganiu im.

Ludzie mogą chcieć zanurzyć stopy w Listerine jako środek zapobiegawczy przeciwko infekcjom. Może to być pomocne dla tych, którzy są zaniepokojeni rozwojem, ale obecnie nie mają:

 • stopa sportowca
 • infekcje grzybicze paznokci
 • inne infekcje stóp

Olejki eteryczne z Listerine są naturalnymi środkami przeciwgrzybiczymi, więc mogą leczyć łagodne lub umiarkowane przypadki grzybów paznokci stóp i stóp sportowców. Nie ma nic złego w testowaniu Listerine, ale jeśli objawy nie ustępują, bezpieczniej jest skonsultować się z lekarzem.

Nie ma powodu, by sądzić, że Listerine może leczyć inne infekcje skóry, takie jak zapalenie tkanki łącznej lub zakażone rany. Może nawet palić otwarte rany, spowalniając czas leczenia.

Przeciwbólowy

Salicylan metylu jest prawie chemicznie identyczny z aspiryną i jest stosowany w wielu miejscowych środkach przeciwbólowych.

Badanie z 2010 r. Wykazało, że salicylan metylu zapewnia znaczną ulgę w bólu mięśni w porównaniu z placebo. Wskazuje to na jego rolę w łagodzeniu bólu mięśni i stawów w stopach.

To, w połączeniu z zapachem olejków eterycznych w Listerine, sprawia, że ​​jest to relaksująca alternatywa dla innych peelingów stóp.

Kto powinien unikać moczenia stóp Listerine?

moczenie stóp

Płonące uczucie płukania jamy ustnej Listerine może wpływać na każdy obszar ciała.

Osoby o wrażliwej skórze lub otwartych ranach powinny unikać przesuwania się stopy Listerine, ponieważ mogą podrażnić skórę, powodując pieczenie.

Ludzie powinni unikać moczenia stóp w Listerine, jeśli mają:

 • Historia reakcji alergicznych na którykolwiek z aktywnych składników Listerine, które obejmują eukaliptus, mentol, tymol i salicylan metylu.
 • Otwarte rany na stopach, w tym pęcherze, skaleczenia lub suchość skóry, która pękła.
 • Bardzo wrażliwa skóra lub historia reakcji alergicznych na przesiąkanie stóp.
 • Alergia na aspirynę, ponieważ salicylan metylu i aspiryna są prawie identyczne, chemicznie.
 • Bardzo małe dzieci. Stosowanie kwasu acetylosalicylowego i innych salicylanów wiąże się z potencjalnie zagrażającymi życiu chorobami u dzieci zwanych zespołem Reye’a.
 • Alergia na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Nasycenie stóp Listerine nie będzie traktować aktywnej infekcji lub wysypki. O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować kąpieli nasączonej przez Listerine, jeśli skóra jest:

 • krwawienie
 • pasmowy
 • spuchnięty
 • wykazuje oznaki infekcji

Moczenie stóp nie jest lekarstwem. Bolesne wysypki lub rany wymagają pomocy medycznej, a nie leczenia uzdrowiskowego.

Stopka Listerine moczyć przepisy

Dobrze jest zanurzyć stopy w roztworze Listerine i wodzie. Jednak kilka dodatkowych składników oferuje dalsze korzyści.

Sole kąpielowe Epsom

Osoby zainteresowane eksperymentowaniem mogą wypróbować jeden lub więcej z następujących przepisów:

 • Połącz równe części Listerine i ciepłą wodę, przy filiżance soli Epsom. Sól gluturowa łagodzi skórę i mięśnie i może pomóc w leczeniu drobnych podrażnień skóry spowodowanych poparzeniem słonecznym lub innymi drobnymi uszkodzeniami.
 • Wymieszaj ½ filiżanki listeriny, ½ szklanki octu, 1 galon ciepłej wody i 2-3 łyżki miodu. Zarówno miód jak i ocet zwiększają antyseptyczne korzyści Listerine i mogą łagodzić wrażliwą skórę.
 • Wymieszaj 1 filiżankę listeriny, 1 galon ciepłej wody i kilka kropel soku z cytryny. Sok z cytryny jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który może zwiększyć właściwości złuszczające Listerine, oferując intensywną skórkę.
 • Wymieszaj 1 filiżankę Listeryny i 1 szklankę herbaty rumiankowej z 1 galonem ciepłej wody. Rumianek pomaga w modzelach i suchej skórze.

Aby stopy dobrze pachniały i były zrelaksowane, spróbuj dodać trochę lawendowego oleju do któregokolwiek z tych roztworów do namakania stóp.

Dla skóry, która jest miękka i gładka po przemoczeniu stopy Listerine, spróbuj nanieść wazelinę na stopy pod parą bawełnianych skarpet. Pozwól wazelinie zanurzyć się w stopach na noc.

Rano, nacieraj modzele kamieniem pumeksowym. Ewentualnie powtórz przemianę stopy Listerine, aby usunąć resztki martwej skóry.

Like this post? Please share to your friends: