Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Masz mleko czekoladowe? Już nie, powiedz Jamie Oliver, LA Schools

Mleko czekoladowe, mleko truskawkowe, kukurydza i bryłki kurczaka są w drodze do szkół LA. Jamie Oliver, szef kuchni znanych osobistości, jest także pionierem w walce z otyłością u dzieci i lepszym zdrowiem dla całej młodzieży szkolnej. W tym tygodniu Los Angeles Unified School District (LAUSD) ogłosiło zakaz stosowania mleka smakowego na początek, czyniąc kroki ku zdrowszej przyszłości dla studentów.

Rzecznik LAUSD stwierdził:

„Jamie Oliver zapewnił możliwość skoncentrowania się na obszarze, który mógłby przyczynić się do realizacji bieżących inicjatyw lokalnych, w tym zalecenie usuwania mleka smakowego z dodatkiem cukrów.Naszym celem, w połączeniu z Jamie Oliverem, jest nadal służyć zdrowym i pożywnym posiłki.”
To nie tylko napój gazowany jest pełen cukru. Dzieci pobierają je z czekolady i mleka truskawkowego, które piją w szkole. Mleko smakowe ma również inne składniki, których nie znajdziesz w zwykłych produktach, takich jak kolory, smaki, sztuczne słodziki, które nie czynią go bardziej pożywnym.

Według Centers for Disease Control and Prevention około 1/3 amerykańskich dzieci ma nadwagę lub otyłość. Od 1980 roku częstość występowania otyłości u osób w wieku od 2 do 19 lat niemal się potroiła.

We wtorek, zjednoczona szkoła w Los Angeles zdecydowała, w 5-2 głosach, że szkoły publiczne L.A. nie będą już oferować mleczek smakowych jako części wysiłków zmierzających do ograniczenia otyłości u dzieci. Zarząd zdecydował się na pięcioletni kontrakt, który będzie nadal oferował mleko o niskiej i niskiej zawartości tłuszczu. Urzędnicy dodali mleko sojowe i opcje Lactaid, ale dali truskawkowe i czekoladowe mleko.

Dzielnica obiecała również zaoferować więcej opcji wegetariańskich i stopniowo wycofywać smażone i panierowane produkty, takie jak kukurydza i bryłki kurczaka.

Dyrektor LAUSD ds. Usług spożywczych Dennis Binkle dodaje:

„Nadmiar kalorii nie jest potrzebny i, w połączeniu z niewystarczającymi ćwiczeniami, zwiększa ryzyko dla uczniów, w tym beztłuszczowe mleko czekoladowe i beztłuszczowe mleko truskawkowe. Upewniamy się, że podawane posiłki są najwyższej możliwej ilości składników odżywczych. odpowiednie wielkości porcji są odpowiednie i zachęcają do ćwiczeń. „
Dr David L. Katz, dyrektor Centrum Badań nad Zapobieganiem w Szkole Medycznej Uniwersytetu Yale kontynuuje:

„Im więcej cukru konsumujemy, tym bardziej pragniemy.” Nawet jeśli mleko dodało cukier, a co nie, częścią tego, w jaki sposób wszyscy lepiej jedzą, jest zaznajamianie się z bardziej zdrowymi i mniej przetworzonymi pokarmami. jest lepszym wyborem niż mleko z dodatkiem cukru i barwników i aromatów Każda pora na jedzenie jest okazją do promowania zdrowia lub przeciwstawiania się mu.Jeśli szkoły odegrają wiodącą rolę w promowaniu zdrowia, nadal będzie wiele pracy do zrobienia poza szkołą, ale szkoła staje się wtedy istotną częścią rozwiązania, a nie przyczynia się do tego problemu. „
Dr Jana Klauer, ekspert od żywienia i metabolizmu w Nowym Jorku, zgadza się:

„Dodawanie dodatków smakowych i cukru do mleka nie przynosi żadnych korzyści odżywczych. Szkodliwość słodzonych produktów mlecznych, oprócz dodanych kalorii, polega na tym, że podniebienie zmienia się tak, że wzrasta popęd do słodkości”.
Źródła: Unified School District w Los Angeles i The Jamie Oliver Food Revolution

Napisane przez Sy Kraft

Like this post? Please share to your friends: