Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak zły jest ból przepuklinowy, aby być próbą samodzielnej chirurgii?

Pewien człowiek z Kalifornii podjął w tym tygodniu operację przepukliny. 63-latek używał zwykłego noża do masła, a nawet próbował zapieczętować ranę papierosem, kiedy w końcu zjawiła się miejscowa policja. Co może sprawić, że przepuklina będzie tak zła, że ​​dana osoba zrobi wszystko, aby ją wydostać z systemu?

Ból powstaje w wyniku przepuklin z kilku powodów i często może się różnić charakterem (ostrym, matowym, palącym itp.) I nasileniem od pacjenta do pacjenta. Ból może wystąpić, ponieważ tkanki w otworze i wokół niego są rozciągane lub rozdarte, a zatem w jakiś sposób uszkodzone. Zwykle powoduje ból bezpośrednio w miejscu przepukliny i charakteryzuje się miejscowym bólem.

Ból, zlokalizowany w obrębie samego ubytku przepukliny, jest zwykle wynikiem rozciągania i rozdarcia tkanki ściany brzucha, takiej jak mięsień i ścięgno. Wraz ze wzrostem wybrzuszenia ból ten wydaje się być bardziej intensywny. Gdy wybrzuszenie zmniejsza się, a zawartość przepukliny spada z powrotem do jamy brzusznej, ból zmniejsza się, a może nawet zanika, tylko po to, aby ponownie się powtórzyć, gdy znowu pojawi się przepuklina. Charakter bólu jest różny. Może to być silny, intensywny i ostry ból, lub może być tylko nudnym bólem w okolicy. Inne potencjalne cechy obejmują pieczenie, kłucie i ból typu „surowe odczucie”.

Ból może również wystąpić w wyniku podrażnienia lub uszkodzenia nerwów obszarowych w wyniku przepukliny i jej zawartości popychającej lub szczypiącego nerwy. To także może powodować zlokalizowany ból lub może powodować ból w bardziej odległym obszarze i nazywa się Referred Pain.

Jeśli przepuklina drażni, rozpala lub uszkadza pobliskie nerwy, ból odczuwany przez przepuklinę może nie znajdować się w miejscu przepukliny, ale raczej w miejscu, do którego te nerwy podróżują. Na przykład ból przepuklin pachwinowych może być odczuwany jako dyskomfort w mosznie mężczyzn lub warg sromowych u kobiet lub w okolicy pleców, górnej części nogi i / lub bioder. Dzieje się tak dlatego, że nerwy, które dostarczają czucia do tych odległych obszarów, przemieszczają się przez kanał pachwinowy (miejsce przepukliny) i dlatego mogą być podrażnione lub zaognione przez samą przepuklinę.

Jeśli zawartość jamy brzusznej zostanie uwięziona lub uszkodzona w obrębie przepukliny, jak to ma miejsce w przypadku przepukliny lub uduszenia, ból może się bardziej uogólnić w miejscu i może obejmować nawet cały brzuch, jeśli rozwinie się wtórne zapalenie otrzewnej.

Kiedy policja dotarła do domu mężczyzny, zobaczyli go leżącego nago na leżaku z czymś, co wyglądało na uchwyt noża wystający z jego brzucha. Gdy policja czekała na przybycie ratowników, mężczyzna wyjął nóż i wepchnął papierosa, który palił wewnątrz otwartej rany.

Sam Carvajal, chirurg z Glendale, California Adventist Medical Center stwierdza oczywiste:

„Całkowicie niemożliwe jest naprawienie własnej przepukliny.”
Źródła: The North Penn Hernia Institute i Los Angeles Times

Napisane przez Sy Kraft

Like this post? Please share to your friends: