Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Fast food i cukrzyca: Wskazówki i opcje jedzenia poza domem

Aby skutecznie zarządzać cukrzycą, ludzie muszą przestrzegać zdrowej diety. Fast food ma złą reputację jako niezdrowy i wysoko przetworzony.

Podobnie jak fast-food, należy unikać fast foodów przez większość czasu. Jednak z odrobiną know-how, osoby z cukrzycą mogą jeść fast food z umiarem, nie narażając swojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wskazówki dotyczące szybkiego jedzenia poza domem

Ważne jest, aby osoby cierpiące na cukrzycę ostrożnie podchodziły do ​​opcji fast food, a jeśli to możliwe, przygotuj się na to, co może być w ofercie.

Przed udaniem się do ulubionej restauracji typu fast food, osoby chore na cukrzycę powinny rozważyć niektóre z tych wskazówek:

[młoda kobieta na swoim laptopie w kuchni]

 • Nie idź, gdy jesteś zbyt głodny. Rozpoczęcie posiłku na pusty żołądek może spowodować, że nawet ci z najlepszymi zamiarami przejadą się i dokonają mniej zdrowych wyborów. Gdy jest to możliwe, osoby chore na cukrzycę powinny planować spożywanie posiłków typu fast food po spożywając zdrową przekąskę, taką jak jabłko, aby uniknąć przejadania się.
 • Dowiedz się przed wyjazdem. Ze względu na popularne zapotrzebowanie wiele restauracji typu fast food liczy kalorię na swoich menu i informacje o wartości odżywczej na swoich stronach internetowych. W innych przypadkach niezależne strony internetowe mogą oferować recenzje i fakty dotyczące żywności. Bez względu na źródło, dobrze jest, aby ludzie patrzyli na opcje menu i zaplanowali posiłek przed podróżą, o ile to możliwe, w celu ograniczenia zamówień impulsowych.
 • Pij wodę, a nie sodę. Osoby chore na cukrzycę powinny unikać napojów gazowanych ze względu na wysoką zawartość cukru i ryzyko zwiększenia poziomu cukru we krwi. Zamienienie wody sodowej może pomóc uniknąć zbędnych kalorii i skoków poziomu cukru we krwi oraz zmniejszyć uczucie głodu.
 • Jedz powoli. Potrzeba mózg co najmniej 15 minut, aby zarejestrować, że żołądek jest zadowolony. Jedzenie powoli pomaga mózgowi dogonić to, co czuje żołądek. Ta technika może pomóc osobie uniknąć zbyt dużego posiłku.
 • Ogranicz liczbę odwiedzin. Większość profesjonalistów zajmujących się zdrowiem i zdrowiem zaleca ograniczenie liczby osób, w tym osób chorych na cukrzycę, spożywających fast food. Najlepiej utrzymywać wizyty rzadko, nie częściej niż raz lub dwa razy w miesiącu, aby uzyskać jak najlepsze zdrowie.
 • Zachowaj to małe. Kiedy kontrargument prosi o zwiększenie wielkości zamówienia, generalnie dobrze jest powiedzieć „nie”. Nadal będzie dużo kalorii w mniejszym posiłku, ale mniejsza część jest co najmniej mniejsza niż to, co ma do zaoferowania super rozmiar lub duży rozmiar.
 • Uważaj na wartościowe opcje posiłków. Miejsce szybkiej żywności nie zmusi osoby do kupienia pojedynczego burgera, ponieważ znacznie tańsze jest wiązanie i sprzedaż droższej opcji. Lepiej zjeść kanapkę z sałatką i butelką wody zamiast paczkowanego burgera, frytek i napoju z fontanny.
 • Oglądaj sałatki. Sałatki mogą być gorsze od cennego posiłku, więc podczas składania zamówienia należy zachować ostrożność. Ludzie powinni unikać sałatek zawierających głęboko smażone skorupki taco, smażony kurczak, tłuste sosy, ser i grzanki, które mogą dodawać kalorie i wpływać na poziom cukru we krwi. Zamiast tego ludzie powinni szukać sałatek z lekkimi sosami, grillowanym kurczakiem, ograniczonym lub bez sera i bez grzanek.
 • Smażone jest złe. Najlepiej unikać pokarmów głęboko smażonych, takich jak paski z kurczaka, frytki i muszle taco.
 • Zamień boki. Gdy są dostępne, ludzie powinni wybierać boczne sałatki, owoce, warzywa lub inne strony, które są bardziej zdrowe niż frytki.

Wskazówki dotyczące tego, co zamówić

Fast food znacznie się rozrosło dzięki niektórym oryginalnym burgerom, frytkom i napojom mlecznym sprzed wielu lat. Teraz można znaleźć fast foody z wielu różnych środowisk kulturowych. Może to utrudnić osobom chorym na cukrzycę poznanie, co jest i nie jest dobrym wyborem dla nich.

Oto kilka popularnych typów fast food i kilka ogólnych wskazówek, na co zwrócić uwagę w każdym z nich.

[klopsiki z bazylią w drewnianej misce]

Włoski

Miejsca z fast foodami na pizzę często oferują niewielką różnorodność dań kuchni włoskiej.

Gdy dostępna jest opcja włoska, osoby chore na cukrzycę powinny unikać podawania pizzy głębokiego talerza i makaronu z wysoką zawartością węglowodanów.

Zamiast tego, takie opcje jak klopsiki, sałatki i grillowane kurczaki oferują lepsze opcje dla osób z cukrzycą.

chiński

Przy zamawianiu chińskim najzdrowsze są często te na parze.

Ludzie powinni wybierać gotowane na parze brokuły i kurczaka z sosem na brązowym ryżu zamiast kurczaka na białym ryżu.

Większości chińskich dań z makaronu, takich jak lo mein, należy również unikać ze względu na wysoką zawartość węglowodanów.

amerykański

Brotowe zupy warzywne lub fasolowe, sałatki z grillowaną rybą, tofu lub kurczakiem, hamburgery z sałatą i boki gotowanych na parze lub pieczonych warzyw pokonają każdego dnia typowego fast-foodowego cheeseburgera, frytki i sody.

Meksykańska

[grillowana sałatka z kurczaka z rzodkiewką i awokado]

Meksykańskie lokale typu fast food zazwyczaj oferują tacos, burritos i chipsy tortilla. Podobnie jak wiele fast foodów burger, zaczęli oferować sałatki i inne pozornie zdrowe opcje.

Grillowana sałatka z kurczaka z fasolą, awokado i salsa jako dressing i podawane bez smażonej w głębokim tłuszczu muszli to dobry wybór.

Grillowane tacos z kurczaka na miękkich tortilliach kukurydzianych z limitowanym lub bez sera, awokado i grillowanymi warzywami można zwykle nadal zamawiać, pozostając w celach z węglowodanami.

Uważaj na smażone skorupki taco, które mają niską zawartość błonnika, a jednocześnie wysoką zawartość tłuszczu i wysoką kaloryczność.

Pytania do zadawania pytań personelowi

W razie wątpliwości osoby chore na cukrzycę nie powinny obawiać się zadawania pytań personelowi na temat ich potrzeb żywieniowych.

Oto kilka pytań, które mogą pomóc osobom z cukrzycą w podejmowaniu zdrowych wyborów podczas jedzenia poza domem:

 • Czy są dostępne opcje lżejszych kalorii?
 • Czy są specjalne pozycje menu dla osób o ograniczonej diecie?
 • Czy mogę zobaczyć informacje o wartości odżywczej?
 • Czy są substytucje, które są bardziej zdrowe, takie jak warzywa smażone na frytkach?
 • Czy mogę zamówić hamburgera bez bułki (ponieważ chcę uniknąć prostych węglowodanów)?

Podsumowanie

Fast foody nie są najlepszą opcją dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ oferują wiele produktów o wysokiej zawartości cukru, soli i tłuszczu. Nawet zdrowsze opcje są często w wysokim stopniu przetwarzane. Ludzie powinni sprawdzać poziom cukru we krwi 2 godziny po posiłku typu fast food, aby zobaczyć, jak wpłynął na ich poziom. Może to pomóc w wyborze żywności w przyszłości.

Chociaż należy ich unikać, z wyjątkiem rzadkich okazji, nadal można odwiedzić restaurację typu fast food i opcje zamówień, które będą miały minimalny wpływ na ogólną dietę i zdrowie.

Kiedy je się z umiarem i przy odrobinie planowania, fast food może być smaczną ucztą lub zrobić szybki posiłek, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Like this post? Please share to your friends: