Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ważone koce działają na niepokój?

Niektóre osoby, które doświadczają lęku, mogą nie znaleźć ulgi dzięki samym lekom, lub mogą wahać się, czy nie spróbować leków. Inne metody radzenia sobie z lękiem, takie jak użycie ważonego koca, mogą pomóc.

Lęk jest normalną częścią życia od czasu do czasu, szczególnie przed dużą decyzją, zmianą życia lub innymi czasami stresu. Jednak zaburzenia lękowe mogą powodować paraliżujący strach, niepokój lub niepokój.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z zaburzeniami lękowymi. Połączenie leków, zmian w stylu życia i innych metod leczenia może pomóc ograniczyć wpływ lęku i jego objawów. Ważone koce są jednym z przykładów leczenia, które może pomóc.

Jakie są ważone koce?

[ważony koc na niepokój]

Ważone koce to koce wyłożone równomiernie rozłożonym ciężarem. Waga zależy od tego, kim jest dany użytkownik i od rozmiaru koca.

Ten specjalny rodzaj koca zaprojektowano tak, aby był ciepły i zapewniał delikatny ucisk, naśladując uczucie trzymania.

To odczucie może mieć pozytywny wpływ na nastroje ludzi. W rezultacie ważone koce zyskują na popularności jako alternatywny sposób zwalczania lęku i innych zaburzeń czucia.

Korzyści

Ważone koce mogą oferować wiele korzyści dla użytkownika. Mówi się, że równy nacisk imituje „głęboką stymulację dotyku”.

Ten głęboki dotyk ma uspokajający, kojący wpływ na nastroje ludzi. W podobny sposób obciążone koce wykazały podobne efekty u osób z lękiem.

Ważone koce mają kilka pozytywnych efektów na ciele, w tym:

Naśladując przytulanie

Badania wykazały, że uściski mogą sprawić, że dana osoba czuje się swobodnie. Kiedy ludzie się przytulają, ciało uwalnia hormon oksytocyny. Ten hormon pomaga obniżyć ciśnienie krwi, spowalnia serce i zapewnia uczucie relaksu.

Ważony koc zasadniczo imituje ciepło i bezpieczeństwo, które zapewnia uścisk. Zarówno kocyk jak i uścisk używają delikatnego, mocnego nacisku, który wchodzi głęboko w ciało, dając poczucie spokoju, które pozwala ciału się zrelaksować.

Uwalnianie serotoniny

Naukowcy odkryli, że nacisk wywierany na ciało w pewnych obszarach wyzwala uwalnianie substancji chemicznych w mózgu, w tym serotoniny, które powodują zmniejszenie stresu przy jednoczesnym poprawie samopoczucia.

Uwolnienie melatoniny

Melatonina jest hormonem, który promuje sen i pomaga regulować cykl snu. Hormon jest związany z produkcją serotoniny, więc ciśnienie, które wyzwala tę substancję chemiczną, również doprowadzi do produkcji melatoniny.

Poprawia sen

Nacisk ważonego koca może zapewnić komfortowe warunki do zasypiania.

Teoretycznie zakłada się, że koc ma poczucie przewiązki, a fizyczne połączenie, które osoba odczuwa z kocem, daje poczucie ciepła i bezpieczeństwa. W rezultacie umysł łagodzi i ciało może się zrelaksować.

Inne sposoby ważenia koce mogą pomóc

Ważone koce zostały pierwotnie opracowane jako leczenie niektórych tendencji lękowych związanych z osobami, u których zdiagnozowano autyzm.

Jednakże, ważone koce mogą być używane w celu zmniejszenia lub zarządzania objawami:

  • autyzm
  • zespół stresu pourazowego (PTSD)
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia układu nerwowego

Potencjalne zagrożenia

Nie ma większego ryzyka związanego z prawidłowo stosowanymi kocy ważonymi. Przed użyciem należy przeczytać ostrzeżenia dostarczone przez producenta.

Konieczna może być dodatkowa ostrożność przy rozważaniu użycia ważonego koca na dziecku. Dzieje się tak, ponieważ ciśnienie, które zapewnia kocyk, może wydawać się przytłaczające, jeśli waży zbyt dużo.

Kupiony w domu lub sklepie?

[człowiek szyje w swoim domu]

Ludzie, którzy są dobrzy w rzemiośle, mogą być zainteresowani wykonaniem własnego ważonego koca w domu.

Dla niektórych pomysł stworzenia ważonego koca jest zabawnym wyzwaniem. W przypadku innych osób domowa warstwa ważona może być sposobem na obniżenie kosztów.

Niezależnie od przyczyny, osoby rozważające wybór między zakupem gotowego koca a wykonaniem ważonego koca powinny wziąć pod uwagę następujące elementy:

Właściwa waga

Osadzenie wagi w domowej koc może być trudne. Kupienie gotowego koca może pomóc w uzyskaniu właściwej wagi dla osoby, która go używa.

Materiały

Producenci muszą przestrzegać ścisłych wytycznych dla swoich produktów. Dlatego użyte materiały muszą spełniać pewne kryteria, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo i jakość.

W przeciwieństwie do tego, niektóre przewodniki dotyczące tworzenia ważonych kocy w domu mogą korzystać z pewnych wątpliwych materiałów. Ci, którzy chcą zrobić ważony koc w domu, powinni zbadać kilka metod tworzenia kocy przed zakupem materiałów i decydowania o jednej metodzie.

Czas a koszt

Może to zaoszczędzić pieniądze na zakup materiałów i zrobienie ważonego koca. Jednak tworzenie ważonego koca będzie oznaczało czas poświęcony na jego stworzenie.

Dla niektórych może to być odpowiedni kompromis. Jednak dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas, dodatkowe wydane pieniądze mogą być warte kosztów.

Gwarancja

Zakup nowego ważonego koca oznacza, że ​​produkt może być objęty ograniczoną gwarancją na wymianę koca, jeśli jest wadliwy. Nie ma takiej ochrony w domowym kocu.

Błędy

Jeśli dana osoba robi kocyk w domu i robi bałagan, będzie musiała go naprawić lub zacząć od nowa. Może to marnować czas i pieniądze, zwłaszcza, jeśli ktoś zrezygnuje i kupi koc.

Inne domowe środki zaradcze

Ważone koce oferują potencjalną metodę domową w leczeniu i radzeniu sobie z lękiem. Byli i prawdopodobnie nadal będą badani pod względem skuteczności w zmniejszaniu objawów lęku.

Dla wynalazców ważenie na kocu oferuje potencjalny projekt, na którym można się skoncentrować.Jednak dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas, istnieje wiele miejsc do znalezienia i zakupu ważonych kocy.

Dla osób pragnących zmniejszyć lęk, ważone koce są jednym z wielu potencjalnych sposobów leczenia w domu. Niektóre dodatkowe środki w domu mogą również zmniejszyć lęk:

  • bez użycia leków
  • oprócz leków

Jak zawsze, osoba doświadczająca lęku lub podobnego zaburzenia powinna omówić plany leczenia z lekarzem.

Oto kilka potencjalnych środków zaradczych w domu, które warto rozważyć dalej:

Aromaterapia

[olejek lawendowy]

Aromaterapia to popularna opcja dla osób pragnących zmniejszyć lęk. Aromaterapia często wykorzystuje naturalne ekstrakty z roślin, aby wytworzyć silne zapachy, które wyzwalają pozytywny odczyn ciała.

Na przykład oleje ekstrahowane z lawendy pomagają zmniejszyć lęk, gdy są stosowane jako część aromaterapii. Lawenda wyzwala ciało, aby uwolnić naturalne substancje chemiczne i hormony w mózgu, które sprzyjają relaksacji.

Poprawa diety

Jedzenie dobrze zbilansowanej diety bogatej w witaminy i minerały może pomóc w poprawie lęku. Ludzie powinni unikać kofeiny, alkoholu i dodanych cukrów, które, jak wykazano, zwiększają niepokój.

Skoki cukru we krwi mogą również powodować ataki lękowe, więc unikanie skrajnego głodu lub pokarmów bogatych w cukier jest dobrym planem.

Zwiększenie czasu na zewnątrz

Bezpieczne przebywanie na słońcu przez około 15 minut dziennie może mieć pozytywny wpływ na nastrój. Promienie słoneczne wyzwalają ciało, aby wytworzyć witaminę D, która pomaga poziom lęku.

Regularne ćwiczenia

Ćwiczenia uwalniają w mózgu substancje chemiczne zwane endorfinami, które promują pozytywne uczucia.

Przestrzeganie ogólnych zaleceń dotyczących ćwiczeń może mieć pozytywny wpływ zarówno na lęk, jak i ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

Jednak przed rozpoczęciem nowej rutyny osoba powinna skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest dla niej odpowiednia.

Like this post? Please share to your friends: