Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ocet jabłkowy działa na wzrost włosów?

Ocet jabłkowy nigdy nie był tak popularny i przypisywany jest wszelkim korzyściom zdrowotnym, od wspomagania odchudzania do stabilizowania poziomu cukru we krwi.

Niektórzy zwolennicy twierdzą, że ocet jabłkowy (ACV) zasługuje na miejsce w codziennej pielęgnacji włosów, dzięki swoim właściwościom, które pozwalają złagodzić różne stany skóry głowy, w tym łuszczenie, łupież i łuszczycę. Inni mówią, że może to zwiększyć wzrost włosów.

Szybkie fakty dotyczące octu jabłkowego:

  • Stosowanie octu do zwalczania infekcji datuje się od Hipokratesa (460-337 pne), który zalecił przygotowanie octu na wrzody i owrzodzenia.
  • Wykazano, że ACV wykazuje właściwości mikrobiologiczne w żywności, ale eksperci odradzają jej stosowanie w przypadku ran.
  • Istnieje wiele twierdzeń, że stosowanie ACV na skórze głowy stymuluje przepływ krwi, co może przyspieszyć wzrost włosów, chociaż jest na to niewiele dowodów.
  • Niewiele badań dotyczyło użycia ACV, ale niektórzy z nich rozważali użycie octu w określonych sytuacjach.

Czym jest ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy

Ocet można wytwarzać z większości źródeł węglowodanów. Wynika to z fermentacji, w której cukry w żywności są rozkładane przez bakterie i drożdże.

Te cukry są przekształcane w alkohol przez drożdże, a następnie bakterie zamieniają alkohol w kwas octowy, którym jest ocet.

Ocet jabłkowy (ACV) wytwarzany jest przez fermentację sproszkowanych lub rozbijanych jabłek.

Skuteczność dla wzrostu włosów

W blogach zdrowia i urody mówi się o korzyściach płynących z płukania ACV na porost włosów, choć należy pamiętać, że opublikowano niewiele badań na ten temat.

Wiele emocji związanych z ACV opiera się na anegdotycznych dowodach lub badaniach, które ogólnie oceniają ocet. Centrum roszczeń osób używających ACV jako płukania na włosach.

Zdaniem ekspertów z brytyjskiego specjalisty leczenia wypadania włosów w Belgravia Center, niewiele jest powodów do uzasadnienia roszczeń:

„Bez względu na to, co zrobisz, ACV nie będzie leczyć ani leczyć wypadania włosów, ponieważ często wiąże się to z pielęgnacją włosów, ponieważ jest to starożytne lekarstwo na świecenie włosów i leczenie łupieżu, o którym mówi się, że było faworyzowane przez Rzymianie.

„Jedyną prawdziwą korzyścią, z której jesteśmy świadomi, jest to, że ACV może być dobrym klarownym płukaniem włosów, ponieważ pomaga usunąć wszelkie ślady gromadzenia się produktu na skórze głowy. Rozgałęzienie pozostawione przez produkty do stylizacji lub szampon może zatkać mieszki włosowe, prowadząc do warunków na skórze głowy. takie jak łupież i – w skrajnych przypadkach – mogą również powodować wypadanie włosów. „

Inne roszczenia związane z owłosieniem na ACV to:

ACV pomaga przywrócić równowagę poziomu włosów i skóry głowy

Poziom Ph

Włosy mają idealny poziom pH od 4 do 5, ale wiele komercyjnych szamponów może to zaburzyć.

Chociaż nie ma dowodów na poparcie tego, w badaniu z 2014 r., Badającym wartość pH szamponów na rynku, stwierdzono, że wysoka alkaliczność wielu marek przyczynia się do tarcia, pękania i wysuszenia włosów.

Ponieważ ACV ma wysoką kwasowość, może pomóc w utrzymaniu równowagi pH, dzięki czemu włosy stają się gładsze, silniejsze i bardziej błyszczące.

ACV wygładza skórki włosów

Zasugerowano, że naturalna kwasowość ACV pomaga w wygładzeniu naskórka włosów danej osoby.

To, jak twierdzi, zachęca do przesuwania się sęków i splątków oraz zmniejsza kemperia związana z podnoszonymi skórek. Oznacza to również, że włosy mogą lepiej odbijać światło, nadając mu bardziej błyszczący, zdrowy blask.

ACV leczy łupież i swędzące, suche skalpy

Sugerowano również, że ocet może pomóc w walce z łupieżem i stanem skóry głowy.

Niektórzy dermatolodzy stwierdzili, że właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne ACV mogą zwalczać drożdże i podrażnienia, które prowadzą do gromadzenia martwych komórek skóry, płatków i swędzenia.

Chociaż jest dobrze udokumentowane, że ACV ma działanie przeciwbakteryjne, nie ma badań potwierdzających, że może on zwalczać owłosienie skóry głowy. ACV nie był testowany jako leczenie łupieżu.

ACV może dodać naturalne ciało i zdefiniować loki

Blogerzy twierdzą, że płukanie ACV może pomóc osobom z kręconymi włosami osiągnąć odbicie we włosach. Myślenie kryjące się za tym jest takie, że ocet nie obciąża pojedynczych kosmyków włosów, jak mogłyby to być konwencjonalne szampony i odżywki.

Twierdzenie to poparte jest jedynie dowodami anegdotycznymi.

Bezpieczeństwo

Ocet jabłkowy stosowany jako środek czyszczący

Ocet był używany do aromatyzowania i konserwacji żywności, leczenia ran, zwalczania infekcji i czyszczenia powierzchni przez ponad 2000 lat.

Istnieją jednak rzadkie doniesienia o niepożądanych reakcjach, gdy ktoś spożywał dużo octu.

Na przykład, 28-letnia kobieta, która podobno spożywała około 250 mililitrów ACV dziennie przez 6 lat, rozwinęła hipokaliemię lub niski poziom potasu we krwi.

Niemniej jednak nie ma dowodów na to, że używanie zewnętrznego płukania ACV jest niebezpieczne.

Jak wykonać i użyć płukania ACV?

Aby wypłukać ACV, osoba powinna mieszać od 2 do 4 łyżek ACV z 16 uncji zimnej wody w plastikowej butelce.

Po umyciu głowy i spłukaniu włosów głowa powinna być odchylona do tyłu, a mieszanina wylewa się na całą skórę głowy. Następnie należy pozostawić go na 1-2 minuty przed dokładnym wypłukaniem. Zaleca się unikanie kontaktu z oczami, aby nie powodować podrażnień.

Korzyści z octu

Badania wykazały, że rozcieńczony ocet może być skuteczny w leczeniu niektórych infekcji ucha, w tym. Jednak niskie pH mieszaniny może podrażnić skórę i uszkodzić zewnętrzne komórki rzęsate ucha.

W niektórych krajach stosowanie octu w miejscu użądlenia jellyfish, a następnie zanurzenie w gorącej wodzie uważa się za skuteczne leczenie.

Badania nad tym, czy ocet pomaga obniżyć ciśnienie krwi, są niejednoznaczne, ale istnieje coraz więcej dowodów na to, że ocet może mieć właściwości antyglikemiczne. Jeśli to prawda, ACV może odgrywać rolę w obniżaniu wysokiego poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą.

Like this post? Please share to your friends: