Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dziewięć najpopularniejszych diet ocenianych przez ekspertów 2017

Istnieją tysiące diet. Niektóre służą do utraty wagi, podczas gdy inne mają na celu przybranie na wadze, obniżenie cholesterolu, długie i zdrowe życie i wiele innych powodów.

Dieta jest najlepiej opisana jako ustalony plan jedzenia i picia, gdzie rodzaj i ilość jedzenia są planowane w celu osiągnięcia utraty wagi lub podążania za konkretnym stylem życia.

Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat najpopularniejszych diet według trzech kryteriów: liczby artykułów, które je pokrywają, jak popularne wydają się być i jak często otrzymujemy informacje zwrotne na ich temat.

1. Dieta Atkinsa

kobieta, patrząc na warzywa

Dieta Atkinsa, czyli dieta Atkinsa, koncentruje się na kontrolowaniu poziomu insuliny w organizmie poprzez dietę o niskiej zawartości węglowodanów.

Jeśli ludzie spożywają duże ilości rafinowanych węglowodanów, ich poziom insuliny gwałtownie rośnie i spada. Rosnące poziomy insuliny wyzwalają organizm do magazynowania energii z pożywienia, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że organizm użyje zgromadzonego tłuszczu jako źródła energii.

Dlatego ludzie na diecie Atkinsa unikają węglowodanów, ale mogą jeść tyle białka i tłuszczu, ile chcą.

Chociaż popularna od jakiegoś czasu dieta Atkinsa wiąże się z pewnym ryzykiem. Osoby rozważające dietę Atkinsa powinny porozmawiać z lekarzem.

Szczegółowe spojrzenie na dietę Atkinsa tutaj.

2. Dieta strefy

Dieta Strefy ma na celu zrównoważenie składników odżywczych w 40 procentach węglowodanów, 30 procent tłuszczy i 30 procent białka w każdym posiłku. Nacisk kładziony jest również na kontrolowanie poziomów insuliny, co może skutkować bardziej skuteczną utratą wagi i kontrolą masy ciała niż inne podejścia.

Dieta Zone zachęca do konsumpcji wysokiej jakości węglowodanów – nierafinowanych węglowodanów i tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, awokado i orzechy.

Szczegółowe spojrzenie na dietę Zone tutaj.

3. Dieta ketogeniczna

Dieta ketogenna była stosowana od dziesięcioleci jako lek na epilepsję i jest również badana do innych zastosowań. Polega na zmniejszeniu spożycia węglowodanów i zwiększeniu spożycia tłuszczów. Brzmi to wbrew zdrowemu rozsądkowi, ale pozwala organizmowi spalać tłuszcz jako paliwo, a nie węglowodany.

Zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy kokosowe, orzechy brazylijskie, nasiona, tłuste ryby i oliwa z oliwek są dobroczynnie dodawane do diety, aby utrzymać ogólny nacisk na tłuszcz.

Dieta powoduje rozkład pokładów tłuszczu na paliwo i tworzy substancje zwane ketonami w procesie zwanym ketozą. Ta dieta wiąże się jednak z ryzykiem, w tym z kwasicą ketonową u osób z cukrzycą typu 1 i może prowadzić do śpiączki cukrzycowej i śmierci. Chociaż większość badań trwa 2 lata lub mniej, istnieje kilka obiecujących badań dotyczących zarządzania cukrzycą, zdrowia metabolicznego, utraty wagi i zmiany składu ciała.

Szczegółowe spojrzenie na dietę ketogeniczną tutaj.

4. Dieta wegetariańska

Wiele osób wybiera dietę wegetariańską ze względów etycznych i zdrowotnych.

Istnieją różne rodzaje wegetariańskie: lakto-wegetariańskie, wegetariańskie wegetariańskie, lakto-ovo wegetariańskie, żywa dieta wegetariańska, ovo-wegetariańska, pesco-wegetariańska i pół-wegetariańska.

Większość wegetarian to lakto-ovo wegetarianie, czyli nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem jaj, produktów mlecznych i miodu.

Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat wykazały, że wegetarianie mają mniejszą masę ciała, mniej cierpią na choroby i zazwyczaj mają dłuższą oczekiwaną długość życia niż ludzie, którzy jedzą mięso.

Szczegółowe spojrzenie na wegetarianizm tutaj.

5. Dieta wegańska

Weganizm jest raczej sposobem na życie i filozofią niż dietą. Weganin nie je nic, co jest oparte na zwierzętach, w tym jaja, nabiał i miód. Weganie zazwyczaj nie przyjmują weganizmu tylko ze względów zdrowotnych, ale także z powodów środowiskowych, etycznych i współczucia.

Weganie uważają, że współczesne metody intensywnego rolnictwa są szkodliwe dla naszego środowiska i niezrównoważone w dłuższej perspektywie. Gdyby każdy zjadł żywność pochodzenia roślinnego, środowisko skorzystałoby, zwierzęta ucierpią mniej, więcej żywności zostanie wyprodukowane, a ludzie będą ogólnie cieszyć się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, twierdzą weganie.

Szczegółowe spojrzenie na weganizm tutaj. Różne książki i przewodniki kulinarne dostępne są w Internecie.

6. Dieta Weight Watchers

Weight Watchers koncentruje się na odchudzaniu poprzez dietę, ćwiczenia i sieć wsparcia.

Weight Watchers Inc. została założona w 1960 roku przez gospodynię domową, która straciła na wadze i martwiła się, że może ją przywrócić. Stworzyła więc sieć przyjaciół. Weight Watchers to ogromna firma z oddziałami na całym świecie.

Dieta może dołączyć fizycznie i uczestniczyć w regularnych spotkaniach lub w Internecie. W obu przypadkach jest wiele wsparcia i edukacji dostępnych dla dietetyka.

Szczegółowe spojrzenie na Weight Watchers tutaj.

7. Dieta South Beach

Dieta South Beach została rozpoczęta przez kardiologa, dr Agatstona i dietetyka, Marie Almon. Koncentruje się na kontroli poziomów insuliny i korzyściach z nierafinowanych wolnych węglowodanów w porównaniu do szybkich węglowodanów. Dr Agatston opracował dietę South Beach w latach 90., ponieważ był rozczarowany niskotłuszczową dietą o wysokiej zawartości węglowodanów, wspieraną przez American Heart Association. Uważał, że systemy o niskiej zawartości tłuszczu nie były skuteczne w dłuższej perspektywie.

Szczegółowe spojrzenie na dietę South Beach tutaj. Książki z South Beach Diet można kupić online.

8. Dieta surowej żywności

Dieta surowej żywności, czyli surowy foodizm, polega na spożywaniu żywności i napojów, które nie są przetwarzane, są całkowicie oparte na roślinach i idealnie organiczne.

Surowi specjaliści uważają, że co najmniej trzy czwarte jedzenia musi składać się z niegotowanego jedzenia. Znaczna liczba surowych kucharzy to także weganie i nie jedzą ani nie piją niczego, co jest oparte na zwierzętach.

Istnieją cztery główne typy surowych kucharzy: surowi wegetarianie, surowi weganie, surowe wszystkożerne i surowe mięsożerne.

Szczegółowe spojrzenie na surową dietę tutaj.

9. Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska jest południowoeuropejska, a bardziej szczegółowo skupia się na nawykach żywieniowych mieszkańców Krety, Grecji i południowych Włoch. Obecnie obejmuje także Hiszpanię, południową Francję i Portugalię, mimo że Portugalia nie dotyka Morza Śródziemnego.

Nacisk kładziony jest na wiele pokarmów roślinnych, świeże owoce jako deser, fasola, orzechy, produkty pełnoziarniste, nasiona, oliwa z oliwek jako główne źródło tłuszczów dietetycznych. Ser i jogurty to główne produkty mleczne. Dieta obejmuje również umiarkowane ilości ryb i drobiu, do około czterech jaj tygodniowo, niewielkie ilości czerwonego mięsa i niskie do umiarkowanych ilości wina.

Do jednej trzeciej diety śródziemnomorskiej składa się tłuszcz, a tłuszcze nasycone nie przekraczają 8% kalorii. Dieta śródziemnomorska jest jak dotąd najszerzej badaną dietą, a wiarygodne badania wspierają jej stosowanie w celu poprawy jakości życia danej osoby i obniżenia ryzyka choroby.

Szczegółowe spojrzenie na dietę śródziemnomorską tutaj.

Zachodnia dieta: Zagrożenia

Doktor Tasnime Akbaraly z Montpellier we Francji i zespół przeprowadzili badanie, które wykazało, że dieta w stylu zachodnim, która jest bogata w słodkie i smażone potrawy, zwiększa ryzyko śmierci osoby wcześnie. Opublikowali swoje ustalenia w.

Akbaraly powiedział: „Wpływ diety na określone choroby związane z wiekiem był szeroko badany, ale niewiele badań przyjęło bardziej holistyczne podejście do określenia związku diety z ogólnym zdrowiem w starszym wieku. Zbadaliśmy, czy dieta oceniana w wieku Wzorce żywieniowe i przestrzeganie wskaźnika alternatywnego zdrowego odżywiania (AHEI) są związane ze starzeniem się fenotypów, zidentyfikowanych po 16-letniej obserwacji. „

Zespół stwierdził, że uczestnicy badania, którzy zboczyli z „Alternative Healthy Eating Index”, mieli znacznie wyższe ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych i nie sercowo-naczyniowych.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: