Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Bransoletki z miedzi: Czy bransoletki z miedzi pomagają w zapaleniu stawów?

Wiele osób twierdzi, że opaski z miedzi pomagają złagodzić bóle i sztywność stawów i istnieje kilka dowodów na poparcie tego.

Jednakże przeprowadzono jedynie ograniczone badania dotyczące ich zastosowania.

W tym artykule przyjrzymy się badaniom, które zostały wykonane w celu zmniejszenia bólu, a następnie wyjaśnimy, dlaczego miedzianą bransoletkę kupujemy ze względów zdrowotnych.

Dowód

Na pytanie, jakie są dowody na wpływ miedzi na bransoletki, naukowcy udzielają krótkiej odpowiedzi.

Jest:

Miedziana bransoletka.

  1. Brak dobrych dowodów na to, że zmniejszają ból lub stan zapalny
  2. Dość dobry dowód na to, że nie mają one żadnego efektu klinicznego.

Wnioski te pochodzą z najlepszych dotychczasowych danych: szeroko dostępne naukowe porównanie różnych bransoletek z miedzi i magnesów używanych przez osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów, opublikowane w 2013 roku.

Badanie to zostało zaprojektowane w taki sposób, że podczas gdy nie było to duże badanie, było wystarczająco dużo osób biorących udział i noszących różne rodzaje bransoletek, które, gdyby wystąpiła nawet minimalna poprawa kliniczna o 20% w ocenie bólu, badanie Znalazłbym to. Nie było.

Proces ten przyczynia się do wcześniejszego rozczarowania korzyściami wynikającymi z noszenia metali w ten sposób. Poprzednie badanie dotyczyło bransolet magnetycznych. Była to pojedyncza randomizowana, kontrolowana placebo próba stosowania magnetoterapii w reumatoidalnym zapaleniu stawów, którą przeprowadzono przed nowym eksperymentem na różnych rodzajach bransoletek.

Dr Stewart Richmond, który również kierował badaniem z 2013 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie w Yorku w Wielkiej Brytanii, napisał w opublikowanym artykule na temat bransolet magnetycznych:

„Wyniki tej próby, w której porównano mocne i słabe magnesy przywiązane do kolana, pokazały, że nie było statystycznej różnicy w wynikach bólu między grupami eksperymentalnymi i kontrolnymi”.

I o najnowszych odkryciach z porównania bransoletek miedzianych, magnetycznych i placebo, dr Richmond pisze:

„Szkoda, że ​​te urządzenia nie wydają się mieć żadnej rzeczywistej korzyści, są tak proste i ogólnie bezpieczne w użyciu.”

Dodaje jednak, że „ludzie cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów mogą lepiej oszczędzać swoje pieniądze lub wydawać je na inne uzupełniające się interwencje, takie jak na przykład dietetyczne oleje rybie, które mają o wiele lepsze dowody na skuteczność.”

Jak naukowcy przełamali wieści o pierwszym pełnym badaniu na bransoletki bólowe

Miedź bransoletki nie wykazują rzeczywistego efektu w reumatoidalnym zapaleniu stawów, wynika z badań

Wiadomości z zespołu zajmującego się badaniem z 2013 r. U 70 osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, które spowodowały ból. Naukowcy przetestowali bransoletki, aby wszyscy uczestniczący w badaniu nie wiedzieli, które placebo (nie miedziane i nie magnetyczne) i które były miedziane lub o różnych mocach magnesu.

Przeciwbólowy

Kiedy widzimy opisy sprzedaży miedzianych bransoletek, sprzedawanych w szerszej branży na bransoletki magnetyczne o wartości szacowanej na setki milionów dolarów, okazuje się, że często są to informacje:

  • Imponujące – „noszone przez ludzi do uzdrawiania przez wieki” lub „wykonane z najlepszej czystej miedzi”
  • Dokładne – „miedź jest niezbędna dla naszych ciał” lub „metal ma naturalną zdolność do przewodzenia ciepła”.

Ale jakie znaczenie mają te dwa rodzaje informacji, jeśli chodzi o wpływ na chorobę? Jakie jest znaczenie dla ludzkiego ciała, gdy miedź jest noszona jako bransoletka?

Renomowani sprzedawcy starają się nie wiązać takich informacji z żadnymi bezpośrednimi roszczeniami zdrowotnymi, a to dlatego, że jakkolwiek imponujące lub dokładne są takie informacje, to nie są one dowodem jakiegokolwiek działania i nie dają prawdziwej obietnicy.

Nawet jeśli uzasadnione oświadczenia produktowe świadczą o tym, że „wiele osób nosi je dla korzyści zdrowotnych”, lub wiele osób mówi „te działają na swój stan”, te oświadczenia niekoniecznie świadczą o korzyściach zdrowotnych.

Co mówią ludzie

O ile roszczenia o świadczenia zdrowotne nie dają żadnego dowodu, te ledwo imponujące i trafne stwierdzenia są przekonujące – łatwo można przypuszczać, że miedziane bransoletki działają, a wpływowi przyjaciele i rodzina również mogą powtarzać te twierdzenia.

Takie przekonanie o korzyściach skutkuje efektem placebo, a efekt placebo jest bardzo realnym zjawiskiem.

Jakie objawy zostały zmierzone w badaniu Richmond z 2013 r.?

  • Jeśli jeden z rodzajów bransoletek w badaniu – magnetycznym, miedzianym lub placebo – mógłby wytworzyć co najmniej 20% poprawę w tkliwości i obrzękniętych stawach, wyniki byłyby w stanie to pokazać
  • Niezależnie od ustaleń dotyczących tej miary objawów, projekt badania oznaczał, że wnioski zostaną przedstawione z odpowiednim poziomem pewności
  • Stawy zostały ocenione pod kątem bólu i niepełnosprawności zarówno przez pacjenta, jak i przez lekarza, i podjęto wysiłki, aby upewnić się, że żaden z nich nie jest pewien, jaki rodzaj bransoletki był noszony lub kiedy
  • Poniżej poziomu poprawy klinicznej o 20%, 3 lekarzy i pacjentów uczestniczących w badaniach może nie uważać nieznacznie zmniejszonych objawów za warte zachorowania na jakiekolwiek nowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Drobne usprawnienia muszą również zostać udowodnione w wyniku dużych badań, aby wykluczyć wpływ efektów przypadkowych niezwiązanych z interwencją.

Jednak efekt wiary w placebo leży u podstaw naukowego zrozumienia, dlaczego ludzie używają miedzianych bransoletek do leczenia bólu stawów.

[symbol miedzi z układu okresowego]

Przekonanie może mieć własną podstawową korzyść, jeśli chodzi o odczuwanie bólu, ale przekonanie również ma wpływ na obserwacje, które ludzie piszą o swoich objawach bólu i stanu zapalnego.

Jeden klasyczny przykład, który Dr.Richmond cytuje również w swoich pracach, jest mocą skojarzeń między rzeczami, które, twoim zdaniem, dzieją się w wyniku czegoś, co robisz w tym czasie. Ale niektóre rzeczy mogą się dziać niezależnie, niezależnie od tego, jakie skojarzenia podejmujesz z jakąkolwiek interwencją – w tym przypadku nosząc bransoletki.

Takie powiązania można dodatkowo wzmocnić naturalnym przebiegiem chronicznych dolegliwości bólowych. Dr Richmond podaje przykład reumatoidalnego zapalenia stawów, wyjaśniając, że ludzie mogą zacząć nosić miedziane i magnetyczne bransoletki „w okresie wybuchu”.

Ponieważ objawy ustępują naturalnie w miarę upływu czasu, pacjent może „pomylić to z efektem terapeutycznym”, który ich zdaniem pochodzi z bransoletki.

„Ból zmienia się z biegiem czasu w warunkach takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, a sposób, w jaki postrzegamy ból, może zostać znacznie zmieniony przez siłę umysłu” – dodaje dr Richmond.

Inne formy miedzi – najnowsze osiągnięcia w wiadomościach z MNT

Cząsteczka miedzi obiecuje powstrzymanie rozprzestrzeniania się raka

W bardzo wczesnych, podstawowych badaniach biologicznych naukowcy zgłaszający w marcu 2015 r. Zaprojektowali kompleks miedzi, który oferuje zupełnie nowy związek do dalszych badań nad rakiem.

Miedź w diecie powiązana z chorobą Alzheimera

Nowe badania sugerują, że miedź, która dostaje się do organizmu na poziomach spotykanych w przeciętnej nowoczesnej diecie, może ostatecznie doprowadzić do choroby Alzheimera – poprzez zmniejszenie zdolności organizmu do usuwania toksycznych białek w mózgu, a także poprzez zachęcanie do zbijania się tych białek.

Powierzchnie miedzi „szybko niszczą norowirusy”

Od dawna wiadomo, że powierzchnie miedzi zatrzymują różne bakterie, grzyby i wirusy. Badanie przeprowadzone we wrześniu 2013 r. Wykazało, że powierzchnie ze stopów miedzi również „szybko zabijają norowirusy” – zimowy błąd wymiotów, który może szybko rozprzestrzenić się.

Medycyna na ból stawów

Kolejnym czynnikiem życia z bólami, bólami i stanem zapalnym jest to, że współczesna medycyna sama w sobie nie oferuje w pełni skutecznego lekarstwa – z dala od niego.

Ogólnie rzecz biorąc, firmom farmaceutycznym udało się dostarczyć nam leki, które często pomagają kontrolować ból przewlekłych chorób, ale które pozwalają nam na całkowite wyleczenie.

Nawet jeśli pacjenci wiedzą, że nie można wyleczyć przewlekłego schorzenia, mogą nadal mieć nadzieję na coś, co może przynajmniej spowolnić lub powstrzymać dalszy postęp choroby.

Ale w szczególnych przypadkach dwóch głównych postaci zapalenia stawów:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów1 – OA to zużycie i łza prowadzące do bolących lub sztywnych stawów, ze sztywnością po odpoczynku, która może się poprawić z ruchem, i bólem, który może pogorszyć się po aktywności lub pod koniec dnia. Chorobą można zająć się jedynie za pomocą leków przeciwbólowych i środków stylu życia, takich jak aktywność fizyczna
  • Reumatoidalne zapalenie stawów2 – RZS jest wtedy, gdy nasz układ odpornościowy atakuje nasze stawy, powodując objawy, które różnią się, ale często obejmują ból, zmęczenie i ciepłe, obrzęknięte, zapalnie wyglądające stawy. Reumatoidalne zapalenie stawów leczy się środkami przeciwbólowymi, ale często można je również leczyć za pomocą leków przeciwreumatycznych i biologicznych, które są przeznaczone do przeciwdziałania autoimmunizacji.

Dowiedz się więcej o różnicach między chorobą zwyrodnieniową stawów a reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Jednak po wskazaniu, że farmaceutyki mogą udzielać odpowiedzi, gdy tylko jest to naukowo możliwe, badacze i firmy wprowadzające na rynek swoje produkty końcowe są nie mniej podatni niż ktokolwiek inny na odważne twierdzenia na temat narkotyków.

Jednak dobrze uregulowana branża może podnieść oczekiwania wobec narkotyków. Ponadto badacze mogą również – choć rzadko – błędnie testować lub po prostu nie przewidzieć niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem, które mogą czasami wystąpić.

Połączenie frustracji z trudnym stanem i ograniczeniami własnego ciała oraz lekarzy, leków i farmaceutyków może doprowadzić pacjentów do próbowania czegokolwiek. Czasem sięgamy po „magiczne”, nawet zanim spróbujemy rzeczy, które mogą faktycznie działać.

Będziemy prawdopodobnie kontynuować, tak długo, jak bransoletki z miedzi zostaną uznane za nieszkodliwe, aby umożliwić ludziom sprzedającym te alternatywne opcje zrealizowanie niektórych z dzikich roszczeń. „Uważa się”, że te bransoletki „mają działanie przeciwzapalne”, kieruj się twierdzeniami, ale nie wspominając o tym, kto im wierzy i dlaczego.

Uznane działania bransolet znajdują się również w podpowiedziach i sugestiach, takich jak „metal reaguje z potem i może pozostawiać zielone plamy na skórze.” Brzmi to magicznie – i oczywiście ludzie powinni zostać ostrzeżeni o zabrudzeniu swoich ubrań – ale to jest ta sama reakcja, która zmienia kolor miedzi na zielony wszędzie tam, gdzie jest odsłonięty.

I jest to jedna z wielu prawdziwie magicznych korzyści miedzi dla społeczeństwa – metal ledwo koroduje jeszcze bardziej raz na zielono, a zatem tworzy wodoodporne pokrycie budynków, w których schroniliśmy się od setek lat.

Pomimo całej nauki, mogą być pewne korzyści z zakupu miedzianych bransoletek, szczególnie jeśli są one przystępne cenowo, pacjent wierzy w nie i nie wyrządza im żadnej szkody, ponieważ brakuje mu innych metod leczenia, które okazały się skuteczne.

Pacjenci powinni być jednak świadomi, że wszelkie postrzegane korzyści fizyczne są najprawdopodobniej spowodowane efektem placebo, a nie fizycznymi właściwościami miedzianych bransoletek.

Like this post? Please share to your friends: